ІІ Всеукраїнський фестиваль ковалів «Сталева хвиля»

9 та 10 червня 2017 року на території ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль ковалів «Сталева хвиля-2017».

Організаторами виступили: виконавчий комітет Бердянської міської ради, відділ культури, ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» під патронатом Народного депутату України Олександра Пономарьова, генеральний спонсор ПАТ «Бердянські жниварки».

8 червня на Приморській площі о 21.00 відбулась презентація фестивалю. Глядачі із захопленням слідкували за нічним куванням, фаєр-шоу та завершенням емблеми фестивалю учнями ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» разом з майстром виробничого навчання Олександром Шапошником. Це було вражаюче видовище. Розходились глядачі з бажанням прийти на наступний день на фестиваль.

9 червня відбулось урочисте відкриття, на якому були присутні заступник міського голови Станіслав Лимарчук, заступник директора Департаменту освіти та науки Запорізької облдержадміністрації Віктор Захарчук та директор ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» Сергій Дудукалов.

Розпочалися урочистості з параду ковалів, до них приєднались байкери, запорізькі козаки, вікінги, лицарі. Творчі колективи Бердянська підготували концертні номери.

Більше 40 ковалів з Першотравенська, Дніпра, Львова, Вінниці, Чигирина, Мелітополя, Маріуполя, Запоріжжя, Кривого Рогу, Краматорська, Бердянська та ін. локації з демонстрували свою майстерність, проводили майстер-класи. Діти із задоволенням брали участь у майстер-классах з кування.

На території навчального закладу діти мали змогу малювати, стрибати на батуті, грати в настільний теніс, кататися на конях. Також присутні мали змогу постріляти з лука, арбалета, спробувати сили в скалолазанні. Працювали виставка виробів ручної роботи, зона козаків з Хортиці, скіфів з Великого Ставу.

10 червня 8 подружніх пар взяли участь у ковальському обряді вінчання.

Також ковалі завершили роботу над символом міста – великого серця з надписом «Бердянськ – серце Азова».

Фото Сергія Синенка