ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» долучилось до освітнього проекту з підвищення фінансової грамотності

15 червня 2017 року представники ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» взяли участь у роботі круглого столу «Керування особистими фінансами як усвідомлений крок на шляху до власного успіху», проведення якого ініціювала громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються». Метою круглого столу було обговорення проблем формування фінансової грамотності серед осіб з різних категорій уразливих верств населення.

Учасниками заходу стали представники органів районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, організацій, що співпрацюють з різними категоріями вразливих верств населення, закладів освіти, пенсійного фонду, служби зайнятості. Учасники ділились досвідом роботи з підвищення рівня фінансової грамотності серед цільової аудиторії та окреслили ряд питань, на які варто звертати увагу при подальшій роботі.

Круглий стіл став початком втілення проекту «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг», який є частиною регіонального проекту «Відповідальні фінанси» і створений за дорученням Міністерства з економічної співпраці та розвитку Німеччини, що реалізується Громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» за підтримки Представництва німецької неурядової організації Savings Banks Foundation for International Cooperation» (SBFIC) в Україні.

Жвава дискусія створилася під час обговорення питання організації роботи в напрямку формування фінансової грамотності з родинами, дітьми та молоддю, які опинились в складних життєвих обставинах. Начальник відділу соціальної роботи Мелітопольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Дєєва розповіла про досвід роботи відділу у цьому напрямку, начальник Служби у справах дітей Наталя Тарасова наголосила, що найменш сформоване поняття фінансової грамотності у дітей, які знаходяться на державному утриманні. Головний спеціаліст управління молоді та спорту Тетяна Несват зауважила, що питання фінансової грамотності молоді сьогодні повинні стати пріоритетними для держави.

Результатом роботи круглого столу стало укладання меморандумів про подальшу співпрацю між громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» та організаціями-учасниками.

ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» також виявило бажання співпрацювати в напрямку підвищення фінансової грамотності учнів училища, які є представниками вразливих верств населення. Серія тренінгів в рамках проекту відбудеться в училищі вже на початку нового навчального року.

Іванова Н.А.,
куратор учнівського самоврядування
ДНЗ «Мелітопольське ВПУ»