Всеукраїнський вебінар «Дистанційне навчання як сьогоденна форма освіти: проблеми та перспективи»
Дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: викладачів, здобувачів освіти та батьків. Викладачам необхідно було терміново опановувати цифрові інструменти та нові педагогічні методики. Також мотивувати здобувачів освіти до вивчення предметів і організовувати якісне навчання.
25 березня 2021 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений Всеукраїнський вебінар на тему «Дистанційне навчання як сьогоденна форма освіти: проблеми та перспективи».
У ході вебінару доповідачі поділилися: з якими проблемами саме вони стикнулись, які, на їх думку, є переваги дистанційного навчання, недоліки та його перспективи у майбутньому.
У заході взяли участь, як спікери, педагогічні працівники закладів освіти таких областей: Донецької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Сумської та Харківської.
Під час виступів у вебінарі доповідачі ознайомили учасників з такими тематиками:
- «Дистанційне навчання – новий освітній досвід закладів професійної освіти», Вікторія Шоя, викладач ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»;
- «Зручне використання хмарних сервісів додатку GOOGLE», Валерія Тіщенко, соціальний педагог ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище»;
- «Дистанційне навчання – навчання майбутнього. Власний досвід», Яна Ковальова, викладач ДНЗ «Куп’янський регіональний центр професійної освіти»;
- «Особливості вивчення предмета «Інформаційні технології» під час дистанційного навчання», Олександр Мамін, викладач Чугуївського професійного ліцею;
- «Дистанційне навчання у гуманітарній освіті», Наталія Нестеренко, викладач ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»;
- «Використання мультимедійних технологій в умовах дистанційного навчання», Євген Тридуб, викладач Люботинського професійного ліцею залізничного транспорту;
- «Особливості організації дистанційного навчання на платформі MOODLE», Ірина Войтович, викладач Житомирського професійного політехнічного ліцею;
- «Організація уроків географії під час дистанційного навчання», Анастасія Чумак, викладач Регіонального центру професійної освіти імені О.С. Єгорова;
- «Проведення предметного тижня під час дистанційного навчання», Оксана Осипенко, викладач ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище»;
- «Проведення уроків виробничого навчання з професії «Кухар, кондитер» в умовах дистанційного навчання», Тетяна Нєвєлова, майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти»;
- «Дистанційна освіта: сучасний формат навчання у ЗП(ПТ)О», Катерина Кондратенко, викладач ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей»;
- «Бути чи не бути? Віртуально про актуальне», Діана Пінчук, старший викладач Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;
- «Можливості і використання онлайн-ресурсів на уроках історії в контексті дистанційного навчання», Оксана Ткаченко, викладач Центральноукраїнського вищого професійного училища імені Миколи Федоровського;
- «Удосконалення цифрової компетентності педагогів в умовах дистанційного навчання», Оксана Луньова, майстер виробничого навчання ДНЗ «Сєвєродонецьке вище професійне училище»;
- «База освітніх веб-ресурсів для організації дистанційного навчання», Марина Клименко, викладач ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище»;
- «Особливості організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання», Валентина Бистрицька, викладач ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище»;
- «Впровадження ІКТ під час дистанційної форми навчання, з предметів професійно-теоретичної підготовки», Олена Угрюмова, викладач Центральноукраїнського вищого професійного училища імені Миколи Федоровського;
- «Упровадження елементів дистанційного навчання та контролю навчальних досягнень здобувачів освіти», Любов Кулініч, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Малинський професійний ліцей»;
- «Виховний процес в умовах дистанційного навчання», Лариса Костюченко, заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Малинський професійний ліцей»;
- «Використання додатку Google Клас під час дистанційного навчання», Наталія Шатських, викладач ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище».
На завершення онлайн-заходу присутні висловили подяку доповідачам за актуальні, інформативні, корисні та «сьогоденні» виступи.