Закінчення дистанційного курсу “Впровадження STEM-технології в освітній процес”

STEM-освіта зараз фактично в усіх на вустах. Це тренд, на який покладаються величезні надії, як от популяризація інженерно-технологічних професій серед молоді та підвищення поінформованості про можливості зробити кар’єру в інженерно-технічній сфері. Так, природничо-математичні науки можуть бути дуже цікавими, головне правильно їх подати здобувачам освіти.

STEM символізує початок нової епохи та відмову від застарілої предметної системи на користь інтегрованого навчання.

В Україні за останні роки STEM набув неабиякої популярності, щоправда цей підхід не завжди розуміють правильно. Тому Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області організував навчання педагогічних працівників України на дистанційному курсі “Впровадження STEM-технології в освітній процес”.

11 жовтня 2021 року 211 педагогічних працівників України приєдналися до Google Classroom та розпочали навчання. 12 жовтня 2021 року Осіна Наталя, методист центру, тренер курсу, провела пряму трансляцію з елементами тренінгу на каналі YouTube, надала відповіді на запитання. Учасники дистанційного курсу отримали теоретичні знання та опанували практичні навички з тем:

  • Сучасні освітні тенденції STEM, STEAM, STREAM. Нормативно-правова база щодо впровадження STEM-технології в освітній процес.
  • STEM-урок: від ідеї до навчально дослідної та творчо експериментальної діяльності здобувачів освіти. Організація STEM-екскурсії.
  • Мейкерство як інноваційний підхід впровадження STEM-освіти.
  • STEM-проєкт як запорука розвитку навичок XXI століття.
  • Організаційно-методичні аспекти планування STEM-тижня в закладі освіти.

Результатом ефективного навчання за програмою дистанційного курсу стало  створення власного ST(R)E(A)M-проєкту або ST(R)E(A)M-уроку. Ознайомитись з матеріалами курсі та роботами учасників можна на сайті  “ST(R)E(А)M-простір” за посиланням https://sites.google.com/view/stem-zp

01 листопада 2021 року електронні версії сертифікату кількістю 30 академічних годин (1 кредит ЄКТС) отримали 105 освітян України.

Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області вітає всіх педагогічних працівників, які опанували теоретичну та практичну частини дистанційного курсу та отримали сертифікат. Дякуємо всіх за участь та запрошуємо на наступні дистанційні курси та майстер-класи.

Ознайомитись з відгуками учасників можна на дошці Padlet

Зроблено в Padlet