Всеукраїнський вебінар на тему «Профорієнтація у період воєнного стану»

Тема профорієнтації завжди залишається актуальною, оскільки вона стосується вибору життєвого шляху та кар’єри людини і особливо зростає в період воєнного стану, коли життєві обставини можуть раптово змінитися.

Оскільки період воєнного стану може тривати невизначений час, профорієнтаційні заходи повинні бути гнучкими та адаптованими до змінних умов.  Таким чином, профорієнтація у період воєнного стану є надзвичайно важливою темою, яка стосується багатьох людей. Вона дозволяє абітурієнтам зробити свідомий вибір професії, що відповідає їхнім здібностям та інтересам, а також забезпечує можливість пристосування до змінних умов життя на ринку праці.

Тому, 12 травня 2023 року  Науково-методичним  центром  професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений  Всеукраїнський вебінар на тему «Профорієнтація у період воєнного стану».

У заході взяли участь, як спікери, представники закладів освіти таких областей: Вінницької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Рівненської, Сумської, Харківської,  Херсонської та Чернівецької.

Модератор вебінару, Лариса ДВОЄНОСОВА, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, наголосила на тому, що тема заходу є надзвичайно актуальною. Вона також побажала учасникам наснаги та продуктивної співпраці.

Під час онлайн-заходу доповідачі ознайомили присутніх із такими темами:

 • «Конкурси профорієнтаційного спрямування: виклики сьогодення», Дар’я ЛИННИК, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
 • «В єдності наша сила!», Тетяна СУХАЦЬКА, заступник директора з виховної роботи ДПТНЗ «Новокаховське вище професійне училище».
 • «Використання сучасних цифрових інструментів для проведення профорієнтаційних заходів», Наталя ОСІНА, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
 • «Цифровий інструментарій сучасного викладача в профорієнтаційній роботі у період воєнного часу», Олександра БАБІЧ, заступник директора з навчально-виховної роботи Олександрійського професійного аграрного ліцею.
 • «Особливості профорієнтаційної роботи з шкільною молоддю в період військового стану», Людмила ПАЛІЙ, заступник директора з навчально-виховної роботи Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці.
 • «Шляхи реалізації профорієнтаційної роботи в умовах воєнного стану: практичний аспект», Наталія ЯЛОВЕНКО, заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг харківської області».
 • «Форми та методи проведення профорієнтаційної роботи», Надія ГОРБЛЮК, заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище».
 • «Комплексний підхід щодо впровадження гендерного компоненту у профорієнтаційній роботі закладу освіти», Оксана КАВНІЧУК, заступник директора з навчально-виховної роботи Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки.
 • «Ефективні форми профорієнтаційної роботи в умовах воєнного стану», Олена ІЛЬЄНКО, викладачка української мови та літератури ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автотранспорту».
 • «Сучасна модель формування профорієнтаційної роботи: з досвіду роботи Шосткинського ВПУ», Наталія СКОМОРОХА, заступник директора з навчально-виховної роботи ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище».
 • «Ефективні методи проведення профорієнтації та популяризації професій Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці в умовах воєнного стану», Марина ПИЛЯВЕЦЬ, заступник директора з навчально-методичної роботи Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м. Вінниці.
 • «Відеоролик як сучасний метод профорієнтації майбутніх вступників», Анна ЛЄВЄНЦОВА, керівник гуртка ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище».
 • «Твоя майбутня професія – тракторист», Владислав ПАНКЕЄВ, майстер виробничого навчання Каховського професійного аграрного ліцею.

На завершення вебінару, Лариса ДВОЄНОСОВА подякувала спікерам за змістовні й корисні доповіді, а учасникам –  за підтримку та активну участь  у вебінарі.

Кожен з нас є важливим на освітянському фронті та вносить значний вклад у майбутнє нашої незалежної та вільної держави. Ми віримо в силу та мужність Збройних Сил України, а також впевнені у нашій перемозі!

Презентації спікерів

Більше фото, ящо натисніть на іконку facebook