Вебінар «Розвиток творчих здібностей студентів під час занять та позаурочної діяльності»

18 квітня 2019 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою «Розвиток творчих здібностей студентів під час занять та позаурочної діяльності».
Ревенок І.А., викладач КЗ «Мелітопольське училище культури» ЗОР розпочала свій виступ розповівши з яких компонентів, на її погляд, складається творчість: ерудиція, асоціювання, пошук аналогії, уміння знаходити протиріччя, комбінування. Перелічила причини які, заважають розвивати творчі здібності у здобувачів освіти: схильність до конформізму, острах виявитись «білою вороною» серед людей, високорозвинене критичне мислення та тривожність, страх виявитись занадто екстравагантним, стереотипи тощо.

Ірина Анатоліївна у ході вебінару навела приклади форм і методів, які використовує для розвитку творчих здібностей: метод асоціювання, створення літературно-музичних композицій, участь у конкурсах, організування творчих вечорів та зустрічей із видатними людьми, проведення квест-ігр та воркшопів.

На завершення виступу спікер навела рекоменндації учасникам щодо розвитку творчості у здобувачів освіти: не погоджуватися з відповідями без аргументації або доказів; при їх дебатах не повідомляти завчасно правильну відповідь; враховувати їх інтереси; прищеплювати смак до нестандартного мислення та поважати свої власні «божевільні» ідеї; постійно підбадьорювати та заохочувати; необхідно змінювати методики; ніколи не казати: «Нам ніколи обговорювати твою ідею».

Учасники вебінару висловили подяку доповідачу за творчий, цікавий та корисний виступ.

Презентація