Вебінар «Реалізація ідеї самоорганізації особистості у закладі професійної (професійно-технічної) освіти»

20 січня 2022 року  Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області проведений вебінар за темою «Реалізація ідеї самоорганізації особистості у закладі професійної (професійно-технічної) освіти».

Дар’я Аверіна, соціальний педагог ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» розпочала свій виступ із постановки таких питань: Чи існують реальні фактори успіху? «Чи можна відшукати універсальну карту маршруту або «Еверест успішності» під силу підкорити лише «обраним»? Спікер розповіла, що подумавши над цими питаннями прийшла до висновку, що яка самоорганізація – така й самореалізація. Вона вважає, що держава потребує покоління «нових українців», які б оволоділи основами самоорганізації для подальшої самореалізації у навчанні, у майбутній професійній та громадській діяльності, а також у родинному житті.

Протягом вебінару пані Дар’я ознайомила колег із таким навчальним інструментарієм самоорганізації: особистим щоденником, мотивуючою картковою грою «Мотивація – самоорганізація», технікою постановки мети та її досягненням, арт-терапевтичною вправою «Моє міцне дерево СОЛ», вправами з нейрофітнесу, технологією «6 капелюхів», вправами «Fishbone» та  на нестандартне мислення. З кожним інструментом вона детально ознайомила присутніх та навела приклади їх використання із власного досвіду роботи.

Соціальна педагогиня наголосила, що основи самоорганізації особистості  дають той запал, котрий допомагає здобувачам освіти увійти в доросле життя сміливо та свідомо, користуючись життєвими компетенціями, набутими під час їх опанування. І на завершення вона нагадала учасникам вебінару такий вислів: «Учень – це не ємність, котру треба наповнити, а смолоскип, який потрібно запалити».