Участь ДНЗ «Запорізький ПЛС» у Всеукраїнському конкурсі «Прорив легкої промисловості України»

21 квітня 2021 року  в онлайн режимі були підбиті підсумки V Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Прорив легкої промисловості України», організаторами якого виступили Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine» разом з Асоціацією швейних училищ України у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Учні 66 закладів професійної (професійно-технічної) освіти з різних міст України презентували членам журі свої колекцій одягу.

Завданням конкурсу було створити колекцію одягу з 5-7 образів на тему «Fashion візитівка» у номінаціях  – «ФЕНТЕЗІ», «STREET STYLE», «ЕТНО».

Конкурс проходив в онлайн форматі. За допомогою moodboard, ескізного ряду та lookbook колекції  необхідно було відобразити джерело натхнення, історико-культурні традиції та географічні особливості регіону, історію закладу чи креативні бачення молоді при створенні сучасного одягу.

Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей сервісу» представляв колекцію «Запоріжанка» у номінації «ЕТНО». Колекція була створена учнями І курсу з професії «Кравець» під керівництвом майстра виробничого навчання Жили Тетяни Володимирівни та викладача спеціальних дисциплін Кручини Лариси Миколаївни.

Одяг – частина народної української душі. Саме українки століттями володіли таємницями краси та смаку. На створення моделей колекції авторів надихнув автентичний костюм української молодої дівчини, яка вдягала сорочку – довгу, вишиту яскравими кольорами, затягувалася плахтою, фартухом та тканим поясом – корсетом.  До середини ХІХ ст. серед дівчат і молодиць дуже популярним були плахти. Крій плахт був універсальним: одним тим самим виробом могли користуватися дівчата з різними фігурами й віковим цензом. За допомогою плахти на власний смак можна було або підкреслити витонченість фігури, або приховати певні вади.

Колекція «Запоріжанка» складається з 5 моделей одягу з елементами етно-стилю та призначається для дівчат та жінок віком 18 – 25 років. Адже саме у цьому віці людина зовсім не боїться експериментувати зі своїм стилем. Вона найбільше підійде жінкам творчих професій, романтичним, які полюбляють неповторні вироби, прагнуть зануритися в казку, відчути подих століть, хоч на мить об’єднатися з природою. Усі моделі колекції об’єднані концепцією – відродження елементів етно-стилю в сучасному жіночому одязі; створення образу жінки – берегині з використанням натуральних тканин (льон, вовна), застосуванням в кольоровому рішенні наближених до природи кольорів.

Адже, лише, знаючи свою культуру, ми зможемо стати єдиним і непереможним народом.

ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» отримав Диплом лауреата Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності.

 Ридченко А.В.,
заступник директора з НВР
ДНЗ «Запорізький ПЛС»