У ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» успішно реалізується проект «Інклюзія у професійній освіті»

Інклюзивна освітаце освітня технологія, яка передбачає навчання і виховання дітей (осіб) з особливими потребами у звичайному закладі освіти, де створені відповідні умови для забезпечення максимальної ефективності процесу освіти.

У 2017 році ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» взяв участь у соціальній програмі Запорізької міської ради «Мы это город», за підтримки ВАТ «Запоріжсталь» отримав диплом переможця за проект «Інклюзія у професійній освіті» та відповідний гранд.

Мета проектупобудова освітньої моделі на принципах інклюзії за допомогою створення інтерактивного, хмароорієнтованого освітнього середовища, застосування  елементів дистанційних технологій.

Завдання проекту:

  • створення інтерактивного освітнього середовища за допомогою використання мультимедійного обладнання та документ камер з метою надання більш широких можливостей для отримання якісного освітнього контенту і реалізації творчого потенціалу учнів художнього профілю, в тому числі осіб з особливими освітніми потребами;
  • створення повноцінної моделі змішаного навчання, для якої характерні як традиційні форми взаємодії між учнями, викладачами, майстрами виробничого навчання в навчальному закладі, так і використання переваг дистанційного, самостійного освоєння навчального матеріалу в режимі онлайн, широке використання можливостей сучасних цифрових технологій.

22 листопада 2018 року заступник директора  ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» Кулинич Олена Анатоліївна представила презентацію  та підвела підсумки реалізації проекту.

Гудзь Анна Юріївна майстер виробничого навчання провела майстер-клас виготовлення новорічної композиції. Викладач Прокоф’єва Анжела Миколаївна продемонструвала урок «Холодний батік».

Викладачі  застосували можливості документкамер (візулайзерів, візуальних презентерів) в комбінації з мультимедійною технікою, що  дозволяє спостерігати за діями викладача, майстра виробничого навчання при використанні різних живописних, декоративних технік, створення флористичних композицій на мультимедійній дошці.

А можливість запису відеотрансляції уроку дозволяє дистанційно отримати доступ до навчальної інформації тим здобувачам освіти, в тому числі і з особливими освітніми потребами, які в силу об’єктивних причин були відсутні на уроці.

На заході були присутні директор палацу культури «Металургів» Волотько Микола Миколайович, заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Петерик Світлана Миколаївна та методист  Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Грищенко Наталія Петрівна.

Педагогічним колективом ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» проведена значна робота з формування хмароорієнтованого освітнього середовища:

  • викладачі і майстри ведуть персональні блоги навчально-інформаційної спрямованості;
  • проводиться робота з освоєння техніки створення дистанційних електронних навчальних курсів на платформі сервісу Google Classroom;
  • широко застосовується практика використання навчальних відео, авторських каналів на YouTube.

З появою документ-камер з`явилася можливість у повній мірі реалізувати плани щодо створення інклюзивного інтерактивного  освітнього середовища.