Тиждень японської культури

У рамках Року Японії в Україні в ДНЗ «Приморський ПАЛ» з 20.03.2017 по 28.03.2017р. відбувся тиждень японської культури. 20 березня 2017 року відбувся урок-подорож «Національні страви Японії», який провела викладач зарубіжної літератури Тюркіна О.Ю. Під час віртуальної подорожі учні познайомилися з культурою Японії.

На уроці учні дізналися про національні страви (суші, оторо, онігірі, омурайс, суп-місо, дораякі, данго, вагасі) і отримали рецепти деяких страв, що можна без проблем приготовити вдома; чим відрізняється ланч-бокс від бенто.

22 березня відбулася виховна година на теми: «Театри Японії» та «Молодіжні субкультури Японії». Учні дізналися про національні театри Японії – Кабукі, Но, Бунраку, а також продивилися відео (Бунраку – «Гонец в перисподнюю»; Кабукі – «Великая змея»; Но – «Тайна безмолвия»).

Викладачем Тюркіною О.Ю. була показана презентація «Молодіжні субкультури Японії», в якій було представлено такі культури як, Гяру (Когяру), Лоліта, Фрутс (Харанзюку), Босодзоку, Акіхабара (Аніме-культура), косплєєр, вокалоїди. Учні дізналися про цікаві японські молодіжні культури і чим вони всі відрізняються.

23 березня на уроці зарубіжної літератури учні поринули у світ музики Японії та кінематографу. Була представлена презентація «Музика Японії». Учні дізналися про традиційну музику, класичну, а також про j-рор. Продивилися відеокліпи груп Японії, як Kis-My-Ft2, KAT-TUN, ARASHI, Purple Stone та айдолів Ікута Тома, Ямашіта Томохіса.

Презентація «Кінематограф Японії» показала учням сучасний світ кіномистецтва, а саме серіалів – японських дорам: чим відрізняються вони за обсягом і за часом; що таке веб-дорама; чому дорами часто знімають за мангами, манхвами та аніме; сучасних акторів та актрис.

Тюркіна О.Ю.,
викладач зарубіжної літератури
ДНЗ «Приморський ПАЛ»