Семінар «Стандарти, що базуються на компетентністному підході, та незалежна оцінка в Україні. Компетентнісні стандарти та освітні (навчальні) програми в Україні»

03-04 жовтня 2018 року у м. Києві директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Олександр Паржницький взяв участь у семінарі «Стандарти, що базуються на компетентністному підході, та незалежна оцінка в Україні. Компетентнісні стандарти та освітні (навчальні) програми в Україні». Метою семінара було обговорення і затвердження Керівництва з розробки професійних стандартів і перших результатів дослідження незалежної оцінки в Україні та за кордоном.

Володимир Ковтунець, Перший заступник Міністра освіти і науки України, відкрив захід, презентувавши останні нововведення, проект Європейського Союзу та нові дескриптори Рамки кваліфікацій.

Сергій Мельник, національний експерт Європейського фонду освіти, завідувач сектору Інституту освітньої аналітики Міністерства освіти і науки України, продемонстрував Керівництва (настанови) з розробки професійних стандартів, після чого відбулось обговорення освітніх стандартів і розробка навчальних програм. У ході заходу були представлені перші результати дослідження на тему навчальних програм.

Анатолій Гармаш, експерт з питань корпоративної соціальної відповідальності, директор Департаменту розвитку трудового потенціалу та корпоративної соціальної відповідальності Федерації роботодавців України, ознайомив присутніх із порівняльним аналізом українського та міжнародного досвіду зосередивши уваги на:
– стандартах;
– процедурах та методиках;
– оціночних центрах та нагороджувальних органах;
– механізмах забезпечення якості.

Галина Пономарева, представник Департаменту професійної освіти м. Києва продемонструвала презентацію проекту документа та ключові питання, пов’язані з проектом методичних рекомендацій з питань стандартів освіти (перевірка формулювань).

Відмантас Тутліс, експерт ЄФО, проінформував про розвиток навчального плану у сфері професійно-технічного навчання та зміну підходів, огляд тенденцій та можливих сценаріїв.

Віктор Паржницький, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти Інституту модернізації змісту освіти, ознайомив із розвитком навчального плану в Україні, минуле, сьогодення та майбутнє; юридично-правові аспекти; готовність «постачальників» брати на себе більше відповідальності.

Ар’єн Дей, старший фахівець з систем кваліфікацій ЄФО продемонстрував інноваційні тенденції навчального плану та новий інструментарій ETF для країн-партнерів.

Семінар був насичений цікавими пропозиціями експертів, представників освітньої сфери та міжнародних організацій, присутні активно брали участь у дискусіях.