Семінар-практикум «Впровадження STEAM – освіти в умовах професійного навчання»

27 лютого 2019 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся семінар-практикум на тему «Впровадження STEAM – освіти в умовах професійного навчання».

У роботі семінару-практикуму взяли участь викладачі природничих дисциплін (хімія, біологія, екологія) закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.

З вступним словом до учасників семінару-практикуму звернулась методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Мухіна Л.І.. Вона зосередила увагу присутніх на основних питаннях, які будуть розглянуті на семінарі та акцентувала увагу на актуальності і важливості даної теми.

Толстая Л.В., викладач ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» висвітила питання STEAM – освіти як інноваційної науково-технічної системи навчання, зосередила увагу на принципах, якими керується дана методика і які має переваги.

Цікаву інформацію на семінарі представила Понікарова О.О., старший викладач ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище», яка розповіла про міжпредметну інтеграцію як необхідний дидактичний засіб формування компетентностей учнів. Доповідач зосередила увагу колег на інтегрованих уроках, які спрямовані на встановлення міжпредметних зв’язків і сприяють формуванню в учнів цілісного, системного світогляду, актуалізації особистісного ставлення до питань, що розглядаються на уроці.

Змістовну доповідь на тему «Впровадження в освітній процес електронних освітніх засобів шляхом використання інтернет-ресурсів на уроках біології» підготувала викладач ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» Катаєва О.П.

Викладач ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту» Федотова Л.О. у своїй доповіді звернула увагу присутніх на інноваційні технології та експеримент як джерело пізнання та засіб виховання, розповіла про дослідницько-експериментальну роботу з учнями при викладанні природничих дисциплін.

Цікавою і змістовною була доповідь Личкатої Ю.В., викладача ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» про виховання екологічної культури учнів в урочний та позаурочний час. Педагог поділилась своїм досвідом роботи та педагогічними ідеями щодо екологічного виховання учнів.

На завершення роботи семінару учасники заходу із задоволенням взяли участь у майстер-класі «Застосування сучасних педагогічних технологій. Виготовлення ляльки-круп’янички», який провела Дирбаба О.Г., старший викладач ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище».

Учасники семінару-практикуму мали можливість взяти участь в обговоренні ряду важливих питань, отримати частинку досвіду колег.

Впровадження STEAM-освіти (Мухіна Л.І.)

Міжпредметна інтеграція(Понікарова О.О.)

Інноваційна науково-технічна система(Толстая Л.В.)

Впровадження в навчальний процес електронних освітніх засобів(Катаєва О.П.)

Виховання екологічної культури учнів(Личката Ю.В.)

Використання інноваційних технологій та експериментів(Федотова Л.О.)