Лекція “Працевлаштування неповнолітніх: права, гарантії, обмеження”

На виконання окремого доручення Державної служби України з питань праці, з метою якісного виконання покладених завдань, передбачених Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2012 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2018 року № 453, в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» було організовано та проведено лекцію для здобувачів освіти І та ІІ курсу на тему «Працевлаштування неповнолітніх: права, гарантії, обмеження».

Представники Головного управління Держпраці У Запорізькій області Чайковський Сергій Володимирович та Ващиліна Ірина Валеріївна, які були запрошені на цей захід, розповіли юнакам та дівчатам про особливості праці неповнолітніх та вказали на нормативні акти, що регулюють цю діяльність: Кодекс законів про працю України (КЗпП України), Закон України «Про відпустки», «Про охорону праці», «Про охорону дитинства», «Про зайнятість населення», а також Декларацією прав дитини та Конвенції Міжнародної організації праці (МОП).

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Ващиліна І.В. наголосила, що серед міжнародних нормативно правових актів основним документом є Конвенція ООН про права дитини (ратифікована Постановою Верховної Ради від 27.02.1991 №789), яка закріплює право дитини на захист від економічної експлуатації та від виконання роботи, яка може становити небезпеку для її здоров’я, перешкоджати її фізичному, розумовому, духовному, моральному та соціальному розвитку. Конвенція ООН про права дитини зобов’язує захищати дітей від експлуатації у будь-якій формі, здатній завдавати їм моральної, фізичної, психічної чи іншої шкоди» – Чайковський С.В., як головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці, познайомив учнів з гієною праці на виробництві та розповів про заходи, щодо профілактики нещасних випадків.

Учні груп № 18, № 19 (професія «ОКН. Адміністратор»), № 13 (професія Декоратор вітрин. Адміністратор»), № 07, № 08 (професія ОКН. Агент з постачання») ставили питання щодо надання щорічної відпуски неповнолітнім, виплат за лікарняним під час проходження практики та нещасних випадків, які сталися по дорозі на виробництво, тощо.

Посадові особи відповідали на всі питання та давали роз’яснення, закликаючи у разі потреби, з тих чи інших питань, звертатися до фахівців Управління Держпраці.

Сєргєєва О.А.,
соціальний педагог
ДНЗ «Запорізьке ВПУ»