Пологівські рятувальники – гості ліцею

18 жовтня 2017 року в ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» проводились об’єктові протипожежні тренування з відпрацюванням навичок у працівників та учнів ліцею з організації гасіння пожежі на початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння та відпрацювання навичок із надання домедичної допомоги потерпілим.

Тренування проводились під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи Кілімова Анатолія Вікторовича, інженера з охорони праці Режко Катерини Миколаївни та виконуючого обов’язки начальника штабу цивільного захисту Черевка Василя Миколайовича із залученням працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій та екстреної медичної допомоги.

Медичні працівники розповіли та продемонстрували працівникам та учням ліцею, як перевірити ознаки життя у потерпілого, виконувати непрямий масаж серця та штучне дихання, допомогти потерпілому при отруєнні, опіках, обмороженні та враженні електричним струмом, пояснили дії при кровотечах та переломах кінцівок.

Працівники ДСНС розповіли, як застосовувати первинні засоби пожежогасіння у разі виникненні пожежі, ознайомили з різновидом вогнегасників та під час практичних відпрацювань навчили користуватися ними. Наявно продемонстрували як відбувається гасіння пожежі рятувальниками водяним стволом за допомогою пожежної мотопомпи. А на згадку подарували календарі та кепки.

Працівники та учні дуже вдячні службі екстреної медичної допомоги та рятувальникам ДСНС за надану корисну інформацію та навички. По завершенню тренувань, ліцеїсти вручили їм смачні короваї та подарували вірш:

Пожежа в полі
Вогонь для людей добрим другом є,
Але іноді й шкоди він завдає.
Коли з ним невірно ти поведешся –
То лиха ненароком сам наберешся.

Літо. Поле. Середина дня…
Хтось, не думаючи, цигарку кинув у сміття.
Маленька іскринка на поле злетіла
І шкоду велику створити хотіла.

Щастя, що люди поряд були,
Скоєну біду помітили вони.
З вогнем в двобій пліч-о-пліч стали
І рідне поле від жаху врятували.

Режко К.М.,
інженер з охорони праці;
автор вірша: Назаренко Артем, учень
ДНЗ «Пологівський ПЛ»