Панельна дискусія на тему «Впровадження ідей інклюзії у професійно-технічну та вищу освіту»

02 грудня 2021 року, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, Двоєносова Л.В., взяла участь у панельній дискусії на тему «Впровадження ідей інклюзії у професійно-технічну та вищу освіту», яка організована  кафедрою спеціальної педагогіки та спеціальної освіти Запорізького національного університету до Міжнародного дня людини з інвалідністю. Колеги підтримала ініціативу Олени Зеленської та провели Тиждень «Інклюзивності та різноманітності».

Серед запрошених учасників були присутні: Пономаренко О.В. д. пед. н., декан факультету соціальної педагогіки Запорізького національного університету; Татьянчикова І.В. професор, факультету спеціальної освіти Донбаського державного педагогічного університету; Кочкіна І.І., директор Запорізької школи-інтернату «Оберіг» та Очеретнюк Т.Л., директор Інклюзивно-ресурсного центру по Олександрівському району міста Запоріжжя.

Під час дискусії були підняті питання щодо використання у закладах освіти нормативно-правової бази, організації інклюзивного супроводу осіб із ООП та підтримки їх на всіх рівнях освіти.

Підсумовуючи результати заходу, учасники дійшли до згоди, що інклюзивний процес у закладах професійної та вищої освіти Запорізької області потребує впровадження, підтримки та розвитку.

У подальшому для обговорення нагальних питань щодо поглиблення процесу впровадження інклюзивної освіти в освітній простір заплановано проведення тематичного круглого столу.