Панельна дискусія на тему «Розвиток партнерських відносин між закладами професійної (професійно-технічної) освіти та соціальними партнерами»

18 лютого 2020 року на базі НМЦ ПТО у Запорізькій області відбулась панельна дискусія на тему «Розвиток партнерських відносин між закладами професійної (професійно-технічної) освіти та соціальними партнерами».

Відкрив захід Олександр Паржницький, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області, підкреслив важливість проведення панелі для поглиблення співпраці усіх зацікавлених сторін.

Модератор панельної дискусії, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Лариса Двоєносова, представила учасникам заходу фахівців та анонсувала теми їх виступів. Наголосила, що це новий формат діалогової зустрічі, який має на меті налагодити більш тісний зв’язок між закладами освіти та соціальними партнерами.

Юлія Сярова, заступник начальника відділу організації надання послуг роботодавцям Запорізького обласного центру зайнятості, ознайомила присутніх з особливостями ринку праці у Запорізькій області, механізмом зацікавлення роботодавців у працевлаштуванні людей з особливими потребами. Пані Юлія розповіла, що такі підприємства створюють нові робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю (станом на листопад 2019 року в базі обласної служби зайнятості налічується понад 150  вакансій для осіб з інвалідністю з конкурентною заробітною платою):

ПАТ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ЕЛЕКТРОВОЗОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» запрошує на роботу токаря та фрезерувальника із заявленою заробітною платою 13000 грн.;

ПрАТ «ЗАПОРІЖАБРАЗИВ» пропонує роботу електромонтеру з ремонту та обслуговування електроустаткування (заробітна плата 9750 грн.), інженеру-конструктору (9315 грн.), слюсарю-електрику з ремонту електроустаткування (8125 грн.).

Також роботодавці шукають прибиральників територій, підсобних робітників, робітників зеленого будівництва, продавців-консультантів та інш. (за матеріалами Запорізького обласного центру зайнятості  https://zap.dcz.gov.ua/novyna/yaku-robotu-proponuyut-robotodavci-osobam-z-invalidnistyu-v-zaporizkiy-oblasti )

Наприкінці виступу ознайомила з платформою профорієнтації та розвитку кар’єри. 

Тетяна Волошина, завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, на слайдах презентації показала структуру інклюзивного освітнього середовища як простору соціалізації дітей з різними можливостями та особливостями; нормативно-правову базу організації інклюзивного навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Присутні педагогічні працівники мали змогу отримати змістовні відповіді на хвилюючі їх питання. Пані Тетяна продемонструвала колегам  блог Запорізького обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, де розміщено багато корисної інформації.

Катерина Гетманенко, керівник інклюзивно-ресурсного центру Шевченківського району м. Запоріжжя, ознайомила присутніх з роботою та шляхами взаємодії ІРЦ із закладами професійної (професійно-технічної) освіти. Пані Катерина надала вичерпні відповіді на запитання присутніх.

Людмила Романенко, директор Запорізької обласної громадської організації «Флоренс», разом з колегами психологами Оленою Руденко та Оленою Дуловою провели інтерактивний тест на знання інклюзивної мови та декілька тренінгових вправ, які доводять, що інклюзія є одним із факторів гуманізації суспільства. Пані Людмила презентувала присутнім тренінги та лекції, які пропонує ЗОГО «Флоренс» для проведення занять зі здобувачами освіти, батьками та педагогічним колективом.

На завершення заходу Лариса Двоєносова підвела підсумки панельної дискусії, наголосила, що вона була інформативно насиченою; задовольнила запит присутніх, висловила подяку експертам  за надану можливість подальшої підтримки педагогічним працівникам Запорізької області. Також ознайомила колег із власним блогом, де накопичує багато постів та інформації для методичної допомоги й супроводу ЗП(ПТ)О.

Презентації спікерів