Організація освітнього процесу в умовах змішаного навчання: співпраця методичної служби і педагогічних працівників

Більше року освітяни працюють в умовах пандемії. Цей період став неабияким випробуванням і для професійної освіти. Організувати якісне навчання з використанням сучасних інтернет та цифрових технологій, мотивувати здобувачів освіти було нелегко.

Успіх роботи в умовах карантину залежить від активної взаємодії всіх учасників освітнього процесу, технічних можливостей та опанування педагогами сучасних інформаційних і цифрових технологій.

Як зробити онлайн-урок цікавим, які форми та методи, інтернет-ресурси використати для організації ефективного дистанційного та змішаного навчання – про це говорили методисти закладів професійної (професійно-технічної) освіти на онлайн-семінарі 26 травня 2021 року.

Учасники зібрання ознайомилися з формами та можливостями організації онлайн-навчання, зосередили увагу на самоосвіті, адже технології швидко змінюються, і якщо педагог не буде постійно розвиватися, то незворотньо відстане. У цьому процесі важливою є роль методичної служби ЗП(ПТ)О.

Наталія Нідерман, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, надала інформацію про моніторингове дослідження стану методичної роботи у закладах професійної (професійно-технічної) освіти за 2020-2021 навчальний рік, яке буде проведене у червні 2021 року.

Про методичний супровід організації дистанційного навчання здобувачів освіти та самоосвіти педагогів змістовно, детально розповіла Ольга Дирбаба, методист ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище».

Із презентаційним меседжем «Ми працюємо так…» виступили творчі, креативні Олександра Дуб, методист ДНЗ «Пологівський професійний ліцей», Тетяна Демарецька, голова методичної комісії викладачів природничо-математичних дисциплін, Марина Прокопенко, викладач української мови та літератури, та поділилися досвідом організації роботи методичних комісій в умовах дистанційного і змішаного навчання.

Цікавими, насиченими були виступи Ольги Кіпоть, методиста Федорівського центру професійної освіти, Катерини Рошко, т.в.о. заступника директора з навчально-методичної роботи ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», щодо використання дистанційних технологій навчання в освітньому процесі, досягнення й здобутки педагогічних колективів.

Про актуальні аспекти формування освітнього середовища при змішаному навчанні говорили Ольга Семенова , методист ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»; Еліна Романій, викладач цього ж закдаду.

Тетяна Масалова, заступник директора з навчально-методичної роботи ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», Вікторія Коваленко, методист ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» вдало презентували досвід роботи щодо проведення предметних тижнів, конкурсів професійної майстерності, підкреслили досягнення здобувачів освіти на всеукраїнських конкурсах фахової майстерності.

Методисти і викладачі закладів професійної освіти щиро дякували методистам НМЦ ПТО у Запорізькій області Наталі Осіній та Юлії Прокопенко за вчасно організовані дистанційні курси і майстер-класи щодо використання цифрових інструментів, новітніх технологій в освітньому процесі.

Обмін думками та досвідом роботи проходили в атмосфері взаєморозуміння, професійного діалогу.

Засідання методичної спільноти пройшло продуктивно, пізнавально. Впевнено можна зробити висновок: заклади професійної (професійно-технічної) освіти області ефективно організовують освітній процес, успішно впроваджують технології дистанційного навчання, а педагогічні працівники постійно навчаються та самовдосконалюються.

Наталія Нідерман подякувала усім методистам за плідну і результативну співпрацю, побажала творчих успіхів і звершень, щасливої долі, злагоди та Божої благодаті!

Використання дистанційних форм навчання а Федорівськомуцентрі ПО

Дирбаба О.Г.Методичний супровід

Презентація Семенова О