Онлайн-семінар викладачів природничого циклу (біологія, екологія, хімія) ЗП (ПТ) О Запорізької області

06 грудня 2022 року на платформі Zoom пройшов обласний семінар викладачів природничого циклу (біологія, екологія, хімія) закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області за темою «Метапредметний підхід викладача, як умова підвищення якості освіти».

На початку семінару виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Оксана Матяшева, яка звернула увагу присутніх на актуальність теми та зазначила, що одним із головних завдань освітньої галузі – це забезпечення реалізації можливості розвитку здобувача освіти як вільної особистості, здатної за допомогою набутих ключових та галузевих компетентностей, самореалізуватись в сучасному багатоманітному світі. Метапредметний рівень навчальної діяльності визначають освітні структури, зміст яких групується навколо системи фундаментальних освітніх об’єктів.

Поділились власним досвідом та презентували свої напрацювання наступні спікери:

Олена Яхнова, викладач, психолог ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу». Тема доповіді: «Розвиток Soft Skills при викладанні біології в умовах суспільно-політичних змін та дистанційного формату навчання»;

Юлія Кравчук, викладач ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник». Тема доповіді: «Метапредметний підхід і проєкти на уроках біології і екології, як метод підвищення якості знань здобувачів освіти»;

Юлія Горбачова, викладач ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю». Тема доповіді: «Впровадження елементів STEM-освіти на уроках природничого циклу»;

Ольга Супрун, викладач ДНЗ «Василівський професійний ліцей». Тема доповіді: «Розвиток метапредметних компетенцій під час уроків біології».

Спікери семінару продемонстрували диференційований підхід у формуванні позитивної мотивації здобувачів освіти до навчання, що інтегроване навчання є діючою моделлю активізації інтелектуальної діяльності та розвиваючих прийомів навчання. Воно зобов’язує до використання різноманітних форм викладання і має великий вплив на ефективність сприйняття учнями навчального матеріалу.

Продемонстровані спікерами семінару прийоми активізації навчальної діяльності учнів дозволяють викладачу продуктивно готувати індивідуальні та колективні проєкти з метою розвитку творчої особистості здобувача освіти. Отже інтеграція навчальних предметів – це вимога часу, це творчість та мистецтво педагога.

Наприкінці заходу  методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Оксана Матяшева подякувала спікерам за цікавий і корисний презентований досвід роботи, побажала учасникам семінару миру, успіхів, добробуту й нових творчих здобутків.

Більше фото, ящо натисніть на іконку facebook