Обласний семінар-практикум викладачів суспільних дисциплін

06 лютого 2020 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» пройшов обласний семінар-практикум викладачів суспільних дисциплін за темою «Науково-дослідницький проєкт з історії як ефективний метод навчання».

З вітальним словом до учасників семінару та інформацією про заклад освіти, діяльність в умовах модернізації професійної (професійно-технічної) освіти  звернувся директор центру Полухін Володимир Федорович.

У ході семінару представлено педагогічний досвід викладача історії центру Саламахи Ігоря Валерійовича. Відкритий урок на тему «Відновлення незалежності України. Початок перебудови в СРСР» проведено на достатньому методичному рівні. Викладач вдало поєднав традиційні та інноваційні форми і методи навчання.

Власним досвідом з використання методу проектів на уроках історії поділилася викладач ДНЗ «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» Піпнік Наталія Михайлівна. Вона акцентувала увагу присутніх на основних етапах підготовки навчального проєкту, навела приклади планування й виконання конкретних кроків із розв’язання проблеми, рефлексії, підготовки та проведення презентації.

Учасники семінару із задоволенням взяли участь в майстер-класі на тему «Створення та використання інтерактивних плакатів для активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках історії», який провела викладач інформатики Шоя Вікторія Костянтинівна. Вона висвітлила питання щодо змісту поняття інтерактивного плакату та його особливостей, схему побудови, педагогічні цілі, які досягаються під час створення таких плакатів. Також проаналізовані відповідні Інтернет-сервіси, показані відмінності між інтерактивним плакатом і презентацією, наведено приклад та методику створення власного плакату.

З інформацією щодо плану обласних заходів з історії у 2020 році виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Четверякова Лілія Іванівна.

Велика вдячність керівництву закладу освіти за гостинну, доброзичливу атмосферу, яка панувала на семінарі-практикумі викладачів суспільних дисциплін.

Бажаємо всім педагогічним працівникам творчої енергії, натхнення, успіхів у роботі!