Обласний семінар-практикум педпрацівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професій «Машиніст електровоза, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування»

Згідно з планом роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області на 2018 рік 21 лютого на базі Державного навчального закладу «Дніпрорудненський професійний ліцей» проведено обласний семінар-практикум педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професій машиніст електровоза, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування на тему «Інноваційні підходи у процесі навчання».

У роботі семінару взяли участь викладачі та майстри виробничого навчання закладів, які ведуть підготовку з даних професій.

Успішно представлена доповідь-презентація директора ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» Осипенка Сергія Миколайовича «Використання дуальної системи освіти для підготовки кваліфікованих робітників з професій машиніст електровоза, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування».

Викладач з професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» Василенко Жанна Олександрівна провела відкритий урок-квест на тему «Технологія електромонтажних робіт» з предмета спецтехнології за професією «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування».

Для учасників семінару була організована екскурсія на приватне акціонерне підприємство «Запорізький залізорудний комбінат». Майстри виробничого навчання мали нагоду оглянути робочі місця учнів на комбінаті, поспілкуватися із заступником голови профспілкового комітету Пастушенком Миколою Михайловичем та робітниками підприємства.

Майстер виробничого навчання ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» Торохтій Ольга Сергіївна у своїй доповіді-презентації «Роль майстра виробничого навчання у процесі організації та проведенні уроків виробничого навчання на базі підприємства» надала вичерпну інформацію щодо проходження виробничого навчання та виробничої практики учнів закладу та працевлаштування випускників на Запорізький залізорудний комбінат.

Методист ліцею Суєтова Софія Володимирівна ознайомила учасників семінару з комплексно-методичним забезпеченням професій «Машиніст електровоза, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування», а заступник директора з навчально-виробничої роботи Арестенко Надія Василівна та старший майстер надали можливість оглянути матеріально-технічну базу навчального закладу.

Наприкінці семінару методист центру Немченко Маріанна Михайлівна підвела підсумки семінару, присутні обмінялись власним досвідом роботи щодо плідної співпраці з роботодавцями, розглянули питання, що стосуються впровадження дуальної системи навчання в професійну освіту.