Нові підходи до розроблення професійних стандартів та стандартів професійної освіти, заснованих на компетенціях

20 лютого 2018 року директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Олександр Паржницький взяв участь у семінарі «Нові підходи до розроблення професійних стандартів та стандартів професійної освіти, заснованих на компетенціях».

На початку семінару з привітальним словом та з промовою щодо очікування від семінару виступили Ольга Крентовська, Перший заступник Міністра соціальної політики України; Володимир Ковтунець, Перший заступник Міністра освіти і науки України; Олександр Шубін, заступник Голови профспілок України та старший фахівець з систем кваліфікацій ЄФО Ар’єн Дей.

Представники Міністра соціальної політики презентували нові методичні рекомендації з розроблення професійних стандартів.

Сергій Мельник, національний експерт ЄФО, розповів про попередні результати оцінювання застосування на практиці Методики з розроблення професійних стандартів.

Юрій Кравець, представник МОН України, презентував Макет стандарту та проекту методичних рекомендацій з розроблення стандартів професійної освіти на основі компетентнісного підходу.

Доповіді викликали значну зацікавленість серед присутніх, яка вилилась у жваве обговорення та низку запитань до доповідачів.

Крістіане Еберхардт, експерт Федерального Інституту професійної підготовки ВіВВ (Німеччина), поділився досвідом німецького підходу до розроблення стандартів професійної освіти і навчання.

Відмантас Тутліс, експерт ЄФО, розповів про структуру, цілі, елементи змісту керівництва для розробників професійних і освітніх стандартів.

Семінар був насичений цікавими пропозиціями експертів, представників освітньої сфери та міжнародних організацій, присутні активно брали участь у дискусіях.