Майбутній випускник! Вибір за тобою

Нове століття ставить перед нами жорстокі альтернативи. Для тих, хто володіє новими знаннями та професіональними навиками – світ наповнений можливостями. Зникають старі робочі місця, світ стає величезним інформаційним пунктом обміну. Тому від кожного з вас, шановні випускники залежить самостійне керування своєю освітою, вибором професії і своїм життям в цілому. Тільки гарна освіта та правильно вибрана професія стануть для вас своєрідним «соціальним ліфтом», який допоможе піднятися на значну висоту своїх досягнень.

11.12.2019 року на виконання листа Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України від 22.11.2019 року № 5/612-19 «Щодо проведення семінарів-тренінгів профорієнтаційного спрямування» з метою упровадження сучасних форм і методів профорієнтаційної роботи та популяризації робітничих професій відбулася зустріч  здобувачів освіти  та   педпрацівників  ДНЗ  «Запорізький правобережний професійний ліцей» та учнів ЗОШ № 73.

Під час зустрічі було проведено семінар-тренінг: «Формула вибору професій».

Учнів школи ознайомили з умовами вступу до нашого закладу освіти та презентували відеоматеріали «Навчальний заклад – який формує майбутнє». В програмі тренінгів були передбачені інтегровані методики знайомства  з проблемою і первинною діагностикою вибору професії та працевлаштування. Вправи: «Ланцюг професій» – показали, що обираючи свій професійний шлях не слід обмежуватися тільки одним вибором. Гра «Сама-сама» – надала можливість розширити знання учасників про світ професій або актуалізувати ті знання які вже є. Вправа: «Хочу, можу, треба» – була спрямована на аналіз ситуації професійного визначення. Вона змушує замислюватися над проблемною ситуацією та спонукає до активного пошуку рішення позначених проблем. Вправа: «Ух» – навчила учнів співпраці в команді.

Були розіграні рольові ігри по підготовці та проведенні співбесіди з роботодавцем, а також  учні навчались складати резюме.  

Дуже зацікавило учнів інтерактивна робота з мобільними телефонами на платформі  «Kahoot!», яка дозволила в електронному вигляді вибрати рекомендовану професію.

Наш заклад освіти дякує за плідну співпрацю директору ЗОШ № 73 та всьому колективу, маємо надію на подальшу співпрацю.

                Білоіван Н.А.,
заступник директора з навчально-виховної роботи
ДНЗ  «Запорізький правобережний ПЛ»