ІІ Чемпіонат престижності робітничих професій «МОЛОДІ ПРОФЕСІОНАЛИ»

Професійно-технічні навчальні заклади завжди асоціювались з «кузнею робітничих кадрів». Але поступово змінювались роки, впроваджувались новітні технологічні та педагогічні прийоми і все частіше ми говоримо про особистість і толерантність. Сьогодні серед педагогів професійної освіти головна мета навчально-виховного процесу доповнилась обов’язковим виконанням ще одного завдання – виховання щасливої людини, яка буде відчувати свої сили, свою вагомість у суспільстві та престиж набутої професії.

Саме з цієї причини 28-29 березня 2018 року в ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» проводився Чемпіонат престижності робітничих професій «МОЛОДІ ПРОФЕСІОНАЛИ» за методикою міжнародної асоціації WorldSkills. Мета і завдання Чемпіонату:
– професійна орієнтація учнів ліцею;
– вдосконалення професійного рівня та виявлення творчого потенціалу учнів ліцею;
– виявлення кращих представників професій серед учнів ліцею;
– просування передових виробничих технологій;
– оновлення виробничого обладнання;
– коригування робочих навчальних програм;
– залучення соціальних партнерів, роботодавців.
– популяризації сучасних робітничих професій;
– підвищення престижу професій;
– впровадження новітніх технологій;
– можливість демонстрації технологій;
– можливість демонстрації професій;
– набуття досвіду участі учнів у професійних конкурсах;
– залучення цільової аудиторії представників органів влади, батьківської громадськості, представників роботодавців, соціальних партнерів до вирішення стратегічних завдань розвитку професійної освіти у регіоні.

Заздалегідь, відповідно до регламентуючих документів, були обрані ключові цінності Чемпіонату – конкурсна частина за всіма компетенціями проводиться в один час і територіально в одному місці, інформаційна відкритість та об’єктивність.

Чемпіонат проводився з компетенцій, що відповідають напрямкам підготовки кваліфікованих робітників в ліцеї, а саме:
– IT Software Solutions for Business (програмні рішення для бізнесу) –4113 «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»;
– Automobile Technology (ремонт та обслуговування легкових автомобілів) – 7241 «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів»;
– Sheet Metal Technology (обробка листового металу) – 7233 «Слюсар-ремонтник»;
– Welding (зварювальні технології) –7212 «Електрогазозварник».

Чемпіонат проводився у два дні – це теоретичний та практичний етап. Теоретичний етап було організовано та проведено 28 березня 2018р. за допомогою комп’ютерного тестування у програмі My testX. На даному етапі проводилась оцінка знань учнів за компетенціями з професійно-теоретичної підготовки. Учні, що набрали від 50 % і більше правильних відповідей проходили на ІІ-й – практичний етап Чемпіонату.

Практичний етап проводився 29 березня 2018 року, в ньому брали участь 53 учня ліцею І- ІІІ курсів навчання.

На урочистій лінійці відкриття ІІ-го етапу Чемпіонату з найкращими привітальними словами, побажаннями демонстрації професійних навиків та успіхів у змаганнях перед учнями ліцею виступали:
– Цвєтков В.П., директор ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей»;
– Онода К.К., голова Дніпровської районної адміністрації м. Запоріжжя;
– Ципріанова С.Г., головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації;
– Петерик С.М., заступник директора НМЦ ПТО у Запорізький області;
– Представники центру зайнятості.

Особливо приємно відзначити, що до Чемпіонату залучились представники крупних підприємств міста, роботодавці та партнери ліцею – ПАТ «Запорізький трансформаторний завод», ПАТ «Запорізький завод феросплавів», Bosh Auto Service у м. Запоріжжі, ПАТ «Укрграфіт», ПАТ «Запоріжвогнетрив».

В рамках чемпіонату проведено круглий стіл з представниками підприємств на тему «Перспективи впровадження дуальної освіти» та визначені пріоритетні напрямки співпраці.

Після двох годин виконання учнями практичного завдання, відповідно до критеріїв оцінювання, рішенням груп експертів з кожної компетенції були обрані кращі учні – призери:

1. з компетенції IT Software Solutions for Business (програмні рішення для бізнесу) – «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»:
І місце – учениця групи № 66 – Дмітрієва Олекандра;
ІІ місце – учениця групи № 66 – Погуляєва Галина;
ІІІ місце – учень групи № 65 – Крамаренко Владислав.

2. з компетенції Automobile Technology (ремонт та обслуговування легкових автомобілів) – «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів»:
І місце – учень групи № 157 – Чернявський Констянтин;
ІІ місце – учень групи № 157 – Крепак Артем;
ІІІ місце – учень групи № 55 – Кравченко Микита.

3. з компетенції Sheet Metal Technology (обробка листового металу) – «Слюсар-ремонтник»:
І місце – учень групи № 26 – Бєляєв Дмитро;
ІІ місце – учень групи № 26 – Петрашов Данііл;
ІІІ місце – учень групи № 27 – Максимов Сергій.

4. з компетенції Welding (зварювальні технології) – «Електрогазозварник»:
І місце – учень групи № 35 – Гуров Максим;
ІІ місце – учень групи № 35 – Макаров Олексій;
ІІІ місце – учень групи № 36 – Шишлаков Кирило.

Всі переможці Чемпіонату відзначені грамотами та грошовою винагородою. Окрім цього, учні, що посіли перші місця отримали цінні подарунки професійної спрямованості та перехідні кубки Чемпіонату, які символізують започаткування традиційного щорічного проведення Чемпіонату престижності робітничих професій «МОЛОДІ ПРОФЕСІОНАЛИ» та забезпечать урочистість і пам’ять перемог учнів гравіруванням прізвищ чемпіонів.

Павленко О.О.,
заступник директора з
навчально-виробничої роботи
ДНЗ «Запорізький правобережний ПЛ»