Фахова дискусія із ключовими стейкхолдерами професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області

26 червня 2018 року на базі НМЦ ПТО у Запорізькій області відбулась фахова дискусія із ключовими стейкхолдерами професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області на тему «Покращення ефективності регіональних мереж професійної (професійно-технічної) освіти: об’єднання зусиль щодо створення центрів професійної досконалості в Україні».

В обговоренні брали участь представники НМЦ ПТО у Запорізькій області, Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА, закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області, центру зайнятості та роботодавці.

Відкрили захід Олександр Паржницький, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області та Світлана Ципріанова, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА. Вони підкреслили важливість проведення зустрічі та побажали усім учасникам плідної роботи.

Лариса Лісогор, національний експерт Європейського Фонду Освіти (ЄФО), висвітлила мету фахової дискусії та основні методологічні підходи. Розповіла, що у рамках підтримки розвитку П(ПТ)О та навчання, ЄФО спільно з Міністерством освіти і науки України підготував «Зелену книгу», присвячену вивченню ключових питань реформування системи П(ПТ)О у контексті децентралізації в Україні. Також у «Зеленій книзі» запропоновано дорожню карту, в якій окреслено основні завдання, що потребують реалізації на державному, регіональному рівнях та рівні закладів П(ПТ)О, а також для успішного переходу до ефективної, привабливої системи освіти, що відповідає тенденціям децентралізації в Україні.

Арам Авагян, міжнародний експерт ЄФО, ознайомив учасників дискусії з основними концептуальними підходами щодо організації діяльності Центрів професійної досконалості та можливості їх застосування в Україні.

У процесі роботи круглого столу обговорені актуальні питання стосовно мережі ЗП(ПТ)О у Запорізькій області – оптимізація діяльності; співпраця з роботодавцями; створення Центрів професійної досконалості в Україні.

Цей великий блок питань, який розглянуто учасниками заходу, викликав активне обговорення серед присутніх, адже у кожного є досвід роботи у зазначеній сфері.

У рамках реалізації проекту експерти у ході тісної кооперації й координації з ЄФО та МОН України будуть організовувати та проводити фахові дискусії ще у п’яти обраних регіонах, де функціонує мережа управління ЗП(ПТ)О, а саме: Дніпропетровська, Київська, Львівська, Рівненська області та м. Київ.

Результати шести фахових дискусій будуть включені у Консультативний документ, який буде підготовлений до жовтня 2018 року і представлений для обговорення з боку ЄФО національних та регіональних місцевих органів влади. У документі представлятиметься міжнародний досвід у сфері оптимізації й реалізації мережі ЗП(ПТ)О та їх забезпечення.