Дистанційний курс “Цифрові інструменти освітньої взаємодії”

Викладачу необхідно знати, наскільки добре здобувачі освіти засвоїли навчальний матеріал, чи подобаються та підходять їм методи роботи в класі, відстежувати прогрес учнів у навчанні, визначати їхні освітні потреби. Інколи прямі запитання працюють не завжди і часом можуть викликати зворотну реакцію – учні закриваються, і щоб цього не сталося, у нагоді викладачу можуть стати методики зворотного зв’язку. Сучасний підхід без зворотного зв’язку не може існувати зовсім, оскільки він припускає, що в навчальному процесі ініціатива виходить від здобувача освіти. Саме тому 20 квітня 2023 року Науково-методичний центр професійно-технічної освіти розпочав проведення дистанційного курсу “Цифрові інструменти освітньої взаємодії”.

Методист центру, тьютор Наталя Осіна  розробила Програму дистанційного курсу, яка була затверджена директором НМЦ ПТО у Запорізькій області. Актуальність Програми полягає в тому, що часто для організації ефективної роботи на уроці педагогу потрібні засоби, цифрові інструменти, які забезпечать зворотній зв’язок між учасниками освітнього процесу, стануть корисними для реалізації окремих завдань, враховуватимуть специфіку предмету та урізноманітнять активність здобувачів освіти на занятті.

На дистанційний курс вже зареєструвалися 118 педагогічних працівників України, з них 63 педагога вже приєдналися до Google Classroom, де відбувається навчання. Для забезпечення ефективного навчання  тьютор курсу Наталя Осіна розробила відеоінструкції, практичні завдання, підготувала теоретичні та додаткові матеріали з теми. Ефективний зворотній зв’язок із учасниками навчального курсу налаштований через системи сповіщень, здачі робіт, отримання приватних консультацій в середовищі Google Classroom. Результатом ефективного навчання за програмою є створення власних електронних матеріалів для освітньої взаємодії між учасниками освітнього процесу.

Електронні версії сертифікату обсягом 30 академічних годин (1 кредит ЄКТС) передбачені за умови правильного виконання 75% практичних завдань. Сертифікат має всю інформацію згідно з вимогами чинного законодавства, зокрема Постанові КМУ від 21 серпня 2019 р. № 800.

Реєстрація на дистанційний курс продовжується до 01 вересня 2023 року за посиланням https://forms.gle/SM6HNZaLpMgXgHoC6

З програмою навчального курсу, умовами та необхідними інструкціями щодо початку навчання можна ознайомитись на сайті “Дистанційне навчання НМЦ ПТО у Запорізькій областіhttps://bit.ly/43pRjUt

Запрошуємо всіх педагогічних працівників країни на навчання!