Андріївські вечорниці

Андрію, Андрію, на тебе конопельки сію,
Фартухом волочу, бо вже заміж хочу.
Андрію, Андрію, на тебе конопельки сію.
Ой, дай мені, Боже, знати з ким їх буду жати!…

Як добре, що діти звертаються до минулого. Ріднішими їм будуть батьківські пороги, бо у людини повинно жити святе, інакше душа зачерствіє – і в неї нічого не можна буде вкласти. Тож нехай оживе одна із сторінок молодості наших предків.

13 грудня у групах №62 та №53, професія «Кухар; Кондитер» ДНЗ «Чубарівський центр ПТО» було проведено свято «Андріївські вечорниці». Свято пройшло у святковій особливій формі.

Діти підійшли з великою відповідальністю до його проведення. Це святкове дійство супроводжувалось цікавими ворожіннями та українськими народними піснями. Вечорниці пройшли в українському стилі : хата прикрашена вишитими рушниками, стара піч, лави застелені різнокольоровими доріжками, стіл накритий білою скатертиною, дівчата у вишитому вбранні та українських хустках.

Дуже всім сподобались ворожіння, учні з великим захопленням брали в них участь, бо хотіли дізнатись чи будуть у парі зі своїм судженим, та чи стануть у наступному році на рушничок щастя.

Наприкінці святкового дійства дівчата винесли сонячну Калиту, до якої прив’язали червону стрічку і підв’язали її до стелі. Пан Коцюбинський підстрибуючи мусив відкусити шматочок Калити, потім після нього всі хлопці по шматочку, а решту розламали і роздали дівчатам та всім присутнім, бо на Андрія обов’язково треба відкусити шматок, щоб на той рік стати здоровішими та сильнішими.

Тож хочеться сподіватись, що свято молоді, краси та парування залишило у дітей добрий слід. Отже давайте повертати українські народні традиції та прививати підростаючому поколінню любов до української культури.

Нечет С.П.,
майстер в/н
ДНЗ «Чубарівський центр ПТО»