Знайомство з історією свого краю

Мелітопольське вище професійне училище цього навчального року святкувало 75-річний ювілей від дня заснування закладу освіти. Численні гості та соціальні партнери завітали до училища з привітаннями та подарунками. Одним з таких ювілейних привітань стало вручення активістам ради учнівського самоврядування управлінням молоді та спорту Мелітопольської міської ради сертифікату на здійснення подорожі територією Запорізької області.

Адміністрація училища порадилася з учнівським самоврядуванням та дійшли спільного рішення про здійснення подорожі навесні цього року до міста Запоріжжя на острів Хортиця. Цей вибір був невипадковим, адже саме цього року відзначається 80-річчя Запорізької області – колиски українського козацтва.

10 травня 24 кращих учні училища – активні учасники громадського руху, члени ради учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з НВР Іриною Кудар разом з керівниками гуртків Наталею Кірчевою та куратором учнівського самоврядування Наталею Івановою вирушили у цікаву екскурсію.

Метою поїздки стало не лише відзначення кращих активістів громадського життя училища, а й посилення знань з історії та культури рідного краю, і, звичайно, оздоровлення та змістовне дозвілля разом.

Поставлені завдання вдалося виконати на всі 100%. Вже об 11.05 екскурсовод Національного заповідника «Хортиця» Альона Листопад вже чекала нашу групу на вході до Історико-культурного комплексу «Запорозька Січ», де провела для нас цікаву, змістовну екскурсію на дуже високому професійному рівні. Учні та педагоги ставили численні питання, особливо щодо особливостей козацького життя через призму професійного спрямування наших учасників подорожі.

Після екскурсії всі (і дорослі, і діти) не втрималися від бажання зробити безліч яскравих світлин в цьому чудовому місці. Сама природа була на боці екскурсантів – такі краєвиди відкривала і на відбудовані споруди Січі, і на величавий Дніпро, і на Запорізькі пороги, і на витвори людської інженерної думки – Дніпрогес. Всю дорогу додому учні з радістю переглядали зроблені фотографії та ділилися ними у соцмережах.

Дякуємо всім, завдяки кому учням та педагогам Мелітопольського вищого професійного училища вдалося торкнутися сивої давнини, історії та культури власної Батьківщини.

Наталя Іванова,
куратор учнівського самоврядування,
керівник гуртка
ДНЗ «Мелітопольське ВПУ»