Засідання школи передового педагогічного досвіду заступників директорів з навчально-виробничої роботи

10 грудня 2015 року відбулась робота школи передового педагогічного досвіду заступників директора з навчально-виробничої роботи професійно-технічних навчальних закладів області.

Роль заступника директора з навчально-виробничої роботи полягає у створенні організаційної культури навчального закладу, яка б задовольняла потреби освітнього простору навчального закладу. Особливості організаційної культури сучасного закладу освіти перебувають у площині, спрямованій на створення сучасних умов для набуття професійної освіти, перетворення умов управління закладом на потужний інструмент керівництва.

Змістовна робота семінару дозволила заступникам обмінюватись досвідом, вивчати досвід роботи колег, поповнювати свій арсенал новими технологіями організації інноваційного навчально-виробничого процесу.

Про реалії проведення процесу атестації доповіла Грицаєнко О.Л., заступник начальника управління – начальник відділу організаційної та кадрової роботи облдержадміністрації, яка звернула увагу на зауваження, недоліки попереднього атестаційного періоду та надала рекомендації для подальшої роботи заступникам директорів з організації навчально-виробничого процесу. Кожний з виступаючих продемонстрував власну модель інноваційного розвитку. Олійник О.М., директор ДНЗ «Запорізьке МВПУ», доповів про упровадження інформаційно-комунікаційних технологій для забезпечення якісної освіти учнів та управлінської діяльності.

За умов широкої модернізації сучасної освіти важливим чинником є інноваційна діяльність кожного навчального закладу, запровадження ефективних методів співпраці з роботодавцями-замовниками кадрів. Полухін В.Ф., директор ДНЗ «Запорізьке ВІПУ», розповів про необхідність оптимізації процесу навчання на виробництві, формування навичок та умінь, необхідних для роботи у сучасних умовах, створення потужної матеріальної бази навчального закладу для підвищення ефективності професійного навчання.

Про удосконалення управлінської сфери, упровадження сучасних педагогічних технологій у навчальний процес, використання нетрадиційності в організації роботи доповів Осипенко С.М., директор ДНЗ «Дніпрорудненський ПЛ».

У ході роботи школи виступив директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Паржницький О.В., який акцентував увагу на тому, що комунікаційні технології становлять вагому частку світового виробництва, що призводить до глобального перерозподілу ринку праці та освітніх послуг, а також про необхідність створення більш сучасних, потужних, оснащених навчальних закладів.

Підвела підсумки засідання школи заступник директора центру Ципріанова С.Г.