Засідання «круглого столу» на базі ДНЗ «Василівський професійний ліцей»

Минулого року Василівський професійний ліцей відзначив 60-річчя з дня заснування. За ці роки заклад випустив близько 16 тисяч фахівців, забезпечуючи передусім аграрну галузь кваліфікованими механізаторами. Але, якщо раніше попит підкріплювався пропозицією, то сьогодні ситуація на ринку праці кардинально змінилася. Проблема працевлаштування стала актуальною для сотень тисяч випускників як вишів, так і закладів профтехосвіти.

Для того, аби консолідувати зусилля роботодавців, навчальних закладів, інших соціальних партнерів та обговорити спільні шляхи вирішення питання зайнятості молодих спеціалістів, 08 квітня 2015 року на базі ДНЗ «Василівський професійний ліцей» відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Соціальне партнерство та якісна підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців на ринку праці – запорука економічної стабільності та розвитку Василівського району».

У роботі взяли участь начальник відділу професійно-технічної, вищої освіти та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Галина Прийменко, голова районної ради Денис Калінін, керівники фермерських господарств району, представники педагогічного колективу ліцею на чолі з директором ліцею Оленою Палигою, директори Василівських шкіл, районного Центру зайнятості та інші.

У своєму виступі Олена Палига наголосила, що матеріально технічна база ліцею застаріла. Натомість теоретичні знання викладачі та майстри закладу надають на досить високому рівні, адже вони постійно підвищують свою кваліфікацію на семінарах та навчаннях різного рівня. Але ж у професійно-технічному ліцеї чи не найважливіше місце відводиться саме практичним навикам, а їх напрацювати без сучасного обладнання дуже важко. Отож, директор ліцею звернулася до присутніх за круглим столом керівників фермерських господарств з проханням допомогти учням ближче ознайомитися з роботою сучасних тракторів і комбайнів, залучаючи їх для проходження навчально-виробничої практики у своїх господарствах. Або ж просто, організовуючи для дітей екскурсії на підприємства.

Учасники «круглого столу» висловили свої враження та побажання від співпраці з практикантами ліцею та його випускниками.

Єгор Чувільський:

– Минулого року був у мене, у ФГ «Надія», на практиці хлопчина з вашого ліцею. Спочатку я довірив йому старенький трактор, щоб подивитися, як він розуміється на техніці. І був приємно вражений його прагненням робити свою роботу гарно. Він дуже старався і робив успіхи. Якщо тепер прийде влаштовуватися на роботу до нас, звісно, візьмемо.

Подякував за хороших спеціалістів-кухарів власник Василівського кафе «Гранд» Денис Ващенко:

– Рік тому ми набрали новий склад працівників кафе. Звісно, головну ставку робили на шеф-кухаря. За порадою викладачів ліцею на цю посаду взяли на роботу одного з кращих їхніх учнів-«кухарів» – Євгена Лебедя – і не пошкодували. Окрім нього працюють у нас і інші випускники навчального закладу і також добре виконують свої обов’язки. Ми продовжуємо співпрацювати з адміністрацією ліцею і регулярно надаємо можливість учням проходити на базі кафе навчальну практику. Протягом року майже 30 майбутніх кухарів відшліфовували свої професійні навички в нашому кафе «Гранд». Щиро вдячний педколективу ліцею за цінні кадри.

Підтримав пропозиції роботодавців і голова районної ради Денис Калінін. Він запевнив, що районна влада завжди допоможе втілити в життя ідеї, спрямовані на розвиток і підтримку професійно-технічної освіти.

Діалог за «круглим столом» вийшов жвавим і конструктивним. Відчувалося, що проблема з підготовкою кадрів і працевлаштуванням однаково гостро стосується як роботодавців, так і навчальних закладів. Але зрозуміло одне: сьогодення вимагає від фахівця перш за все знань у своїй галузі і якісної практичної підготовки. Саме таких спеціалістів готові хоч зараз брати на роботу.