Запорізький національний університет – якісна освіта для майбутніх конкурентноспроможних фахівців 

Звертання ректора
Шановні абітурієнти!

Зараз у вашому житті важливий і відповідальний момент – гідний початок Вашого професійного шляху, здобуття якісної вищої освіти – це та платформа, яка забезпечить вам майбутнє, стане підґрунтям для подальших успіхів і перемог. Ми дякуємо вам за довіру до нашого вишу і запевняємо, що виправдаємо її сповна. Запорізький національний університет уже давно став брендом. Він славиться своєю 85-річною історією, академічними традиціями, відомими науковими школами й випускниками, добре знаними не лише в нашій державі, але й за її межами. Саме наші колишні студенти сьогодні докладають максимум зусиль заради побудови європейського майбутнього України.

Виш міцно й надійно утримує заслужене звання провідного освітнього, наукового й культурного центру запорізького регіону, демонструючи при цьому активний розвиток у своїй плідній і надзвичайно важливій діяльності, головна мета якої – врахування основних тенденцій європейської інтеграції вітчизняного освітнього простору, втілення в життя концепції розвитку сучасного європейського регіонального університету в межах Запоріжжя. У колективу ЗНУ безліч досягнень, напрацювань і перемог. І ми цим пишаємося, адже завдяки невтомній праці наш ВНЗ має змогу запропонувати вам можливість отримати сучасні якісні знання! Сьогодні, коли у вітчизняній освітній галузі відбуваються кардинальні зміни, наш університет оперативно відповідає на всі виклики часу й готує фахівців нової генерації, враховуючи вимоги сучасного ринку праці.

Так, хочу звернути вашу увагу на те, що з метою інтернаціоналізації стандартів освітньої діяльності та підвищення рівня академічної мобільності студентів і викладачів у ЗНУ реалізується концепція вивчення іноземних мов. Тож протягом всього навчання ви опановуватимете іноземну мову. В університеті наразі працює 9 викладачів зі США, Болгарії, Франції та Великої Британії.

Запорізький національний університет підтримує партнерські зв’язки із зарубіжними вищими навчальними закладами та установами. Зокрема, з Університетом дю Мен (Франція), Університетом Чукурова (Туреччина), Поморською академією (Польща), Тартуським університетом (Естонія) та іншими. Кількість міжнародних угод між ВНЗ на сьогодні становить 55. Серед нових партнерів ЗНУ – Університет Грінвича у Великій Британії. Близько 200 студентів і 100 викладачів щороку беруть участь у програмах академічних обмінів, виробничих і лінгвокультурологічних практиках, наукових стажуваннях на базі закордонних вишів. Крім того, важливо згадати про європейський рівень матеріальної інфраструктури.

Лекції, практичні та лабораторні заняття проводяться в оснащених лабораторіях на сучасному методичному рівні. Освітній процес вишу комп’ютеризований. Багаторівнева мережа поєднує майже 1500 робочих навчальних місць. У корпусах університету існує можливість Wi-Fi доступу. До послуг викладачів, студентів, а також гостей університету – унікальний книжковий фонд Наукової бібліотеки ЗНУ, що нараховує більше 1 млн примірників. Також на її відвідувачів чекають Зали електронних ресурсів, які мають доступ до бібліотечних сайтів провідних вітчизняних та іноземних вишів.

Велика увага в нашому ВНЗ приділяється й благоустрою території студмістечка. Так, масштабна реконструкція центральної алеї ЗНУ, що відбулася минулого року, ремонт навчальних корпусів, оновлення комп’ютерного парку вкотре підтвердили той факт, що у виші комплексно працюють над створенням гідних умов для навчання та роботи. Крім того, ми постійно піклуємося про побут студентів із інших міст: на них чекають чотири гуртожитки, забезпечені всім необхідним для комфортного проживання.

Звертаю вашу увагу й на те, що з цього навчального року ми започаткували систему вільного вибору студентами 25% дисциплін навчального плану. Тож відтепер саме від вас залежить створення  навчальних планів і коло дисциплін, необхідних для формування вас як висококваліфікованих фахівців. Ефективне використання нашим університетом “Системи електронного забезпечення навчальних дисциплін у ЗНУ” та якість електронного контенту вишу високо оцінили організатори VII Міжнародного форуму “Інноватика в сучасній освіті”. Під час цього заходу університет отримав диплом лауреата конкурсу І ступеня в номінації “Інновації у створенні та функціонуванні інформаційно-освітнього середовища навчального закладу”. Крім того, університет – володар Гран-прі XXVII міжнародної виставки “Освіта та кар’єра-2015” та відповідного диплома в номінації “Інноваційний розвиток освіти та сучасні педагогічні технології”, а також – почесного звання “Лідер вищої освіти України”. А це – свідчення визнання модернізації освітнього процесу вищого навчального закладу на загальнодержавному рівні.

У Запорізькому національному університеті піклуються про оздоровлення студентів, здоровий спосіб життя, гарну фізичну форму, активність молоді. Традиційним лишається проведення щорічних спартакіад, діють численні спортивні секції і групи здоров’я. Серед наших вихованців і випускників чимало відомих спортсменів: Олександр Надтока, Юлія Калина, Армен Варданян, Сергій Фролов, Роман Агаєв, Роман Зозуля та багато інших.

ЗНУ пропонує студентам широкомасштабну базу для проходження навчальних, ознайомлювальних і виробничих практик, що сприяє не лише оволодінню необхідними практичними навичками, але й у пошуку першого робочого місця.

Важливим напрямом роботи вишу залишається увага до працевлаштування його випускників. Протягом минулого року в університеті діяло 16 тристоронніх угод “вищий навчальний заклад-студент-роботодавець”. І така практика триває: виш постійно співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, Запорізькою торгово-промисловою палатою; проводяться зустрічі студентів із роботодавцями й активно формує нові шляхи сприяння працевлаштуванню випускників.

Університет докладає чимало зусиль, аби створити всі необхідні умови для найвдалішого проектування життєвого старту: побудови кар’єри й успішного пошуку себе як професіонала. Зокрема, в ЗНУ важливим напрямом роботи є розвиток студентської науки.

Великого значення надають у ВНЗ і студентському самоврядуванню. До діяльності Студентської ради може долучитися будь-який ініціативний і небайдужий студент. Її представники беруть участь у загальноуніверситетських нарадах, де обговорюють важливі питання, зокрема побудову стратегії подальшого розвитку ВНЗ.

Переконаний, що всі ви свідомо обиратимете майбутній фах, а в отриманні якісної теоретичної бази й здобутті необхідних для подальшої успішної роботи практичних навичок вам допоможе лідер вищої освіти України – Запорізький національний університет.

Тож ми, викладачі, співробітники і студенти ЗНУ, щиро раді вітати вас, абітурієнти, у нашому провідному національному вищому навчальному закладі європейського зразка. Впевнений, вже незабаром ви неодмінно станете його студентами, а згодом поповните лави найкращих випускників нашого університету, якими ми щиро пишаємося!

З повагою ректор ЗНУ Микола Фролов

Корисні посилання:

Дніпропетровський центр оцінювання якості освіти: http://dneprtest.dp.ua/cms/index.php

сайт ЗНУ: http://www.znu.edu.ua/

приймальна комісія ЗНУ: http://web.znu.edu.ua/pk/

віртуальний консультаційний центр ЗНУ: http://www.znu.edu.ua/ukr/pk/konsultacii-vstup-2016

правила прийому до ЗНУ: http://www.znu.edu.ua/pryjom2016/pravila-2016-znu-na-sajt.pdf

реєстрація на участь у пробних тренінгах із ЗНО в Запорізькому національному університеті:
http://sites.znu.edu.ua/conf/index.php?action=participant/signup&conference_id=25

телефон приймальної комісії: (061) 764-67-53

телефон відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування: (061) 228-76-01

За матеріалами

http://web.znu.edu.ua/pk/2016/02/03/proforiyentacijnij-nomer-gazeti-zaporizkij-universitet-1-1074-specvipusk-za-2016-rik/