Закон і право для всіх єдині

Уже і я за все відповідаю,
що діється у рідній стороні…
М.Луків

У кожної людини є свої права і обов’язки. То ж, неповнолітні повинні не тільки знати свої права, але й виконувати свої обов’язки, адже право – це система норм поведінки, встановлених державою.

Підліток і злочин… це нібито несумісні поняття. Проте, статистика свідчить, що у середовищі неповнолітніх останнім часом посилюється криміногенна напруженість. Є все: злісне хуліганство, бійки, грабежі, розбій, крадіжки, вбивства, ґвалтування.

То що ж відбувається з нашими дітьми? Відбилися від рук? Потрапили в тенета злочинного світу? Чи вони просто такі, якими їх виховали батьки, усе суспільство взагалі.

8 грудня на всі ці і ряд інших питань інспектором ювенальної превенції Гуляйпільського ВП Шаповал Юлею Ігорівною у рамках Тижня права отримали однозначну відповідь учні першого курсу, які навчаються за професією «Слюсар-ремонтник, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водій автотранспортних засобів».

Обговоривши правові питання, всі, напевно, були згодні з тим, що неповнолітні здійснюють той чи інший вчинок з певних причин, а саме: виховання дітей у неповній сім’ї, матеріальна незабезпеченість дітей, бажання прославитись, прагнення самостійності, прагнення повелівати, виявлення жорстокості.

Зустріч з представницею правоохоронних органів Шаповал Ю.І. відбулася в спокійній дружній атмосфері, де кожен з учнів усвідомив про відповідальність неповнолітніх за порушення закону та насильства в сім’ї, що можуть мати непоправні наслідки необдуманих вчинків.

Світлана Балак,
бібліотекар
ДНЗ «Чубарівський центр ПТО»