Захисниця України

Сьогодні у лавах Збройних Сил України проходять службу і працюють на різних посадах, більше 55 тисяч жінок, із них 25 тисяч – військовослужбовці Збройних Сил України та понад 3 тисячі – офіцери. При цьому лише 70 жінок обіймають посади полковників.

Близько 10 009 жінок з Міноборони та ЗСУ виконували завдання в районі проведення АТО та отримали статус учасника бойових дій.

З початку АТО 116 жінок-військовослужбовців нагороджено державними нагородами, з них четверо — посмертно. Майже дві тисячі нагороджені відзнаками Міністерства оборони.

Говорячи про гендерну рівність в Збройних Силах України, то для жінок стали доступними близько 100 спеціальностей рядового, сержантського і старшинського складу, у тому числі і так звані «бойові» — водій, гранатометник, заступник командира розвідувальної групи, командир бойової машини піхоти, кулеметник, снайпер, стрілець.

Міністр оборони генерал армії Степан Полторак заявив: «Сьогодні жінки можуть призначатися на всі офіцерські посади. Виключенням є лише ті, які становлять загрозу жіночому здоров’ю. Збільшено ліміт чисельності жінок для вступу до вищих військових навчальних закладів».

Тема гендерної рівності продовжує збирати найбільшу кількість коментарів під статтями в українських ЗМІ і постами в соціальних мережах.

Жінки в армії мають рівні права з чоловіками в такій небезпечній справі, як військова. Наші співгромадянки нарівні з чоловіками приймаються на контрактну службу.

Підтвердженням цих слів, була зустріч з випускницею 2012-2014 навчального року ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» Волоховою Любов’ю, яка навчалася за професією «Оператор комп’ютерного набору. Контролер-касир» (майстер Сєргєєва О.А.).

Зараз солдат Волохова Любов Анатоліївна проходить службу в рядах Збройних Сил України у 54-й окремій механізованій бригаді, 2-му гаубично самохідно-артилерійському дивізіоні, радіотелефоністом 5-ї командирської батареї.

Протягом години спілкування з Любою учні 1 курсу, які навчаються за професією «Оператор комп’ютерного набору. Контролер-касир» та 2 курсу, що навчаються за професією «Оператор комп’ютерного набору. Обліковець з РБД» (майстер Кішко К.В.) почули цікаву розповідь про навчання у ДНЗ «Запорізьке ВПУ», про її успіхи та перемоги у конкурсах та спортивних змаганнях. Переглянули альбом «Світ мого навчального закладу», який зберегла її майстер Сєргєєва Олена Анатоліївна і, який є свідком тих незабутніх подій.

Після закінчення ДНЗ «Запорізьке ВПУ» Люба Волохова вступила на 2 курс до «Запорізького торгового коледжу» («Товарознавство та комерційна діяльність») та довгий час працювала касиром. За високі показники в роботі Любу направлено на курси підвищення кваліфікації до Дніпропетровська, де ще рік працювала касиром.

Але її бажання вступити до лав Збройних Сил України було ще за часів навчання. Довгий час бігала до Воєнкомату, щоб дали таку можливість і, коли така можливість настала, йшла пішки на місце призначення бо мати сховала всі кошти аби залишити дочку вдома…

Учні довго не відпускали нашу захисницю, а вона все розповідала та підтверджувала свою розповідь і відео роликом, про її жіночу службу в ЗСУ, і доказами влучної стрільби і відзнаками Міністерства оборони.

Так, вона свідомо зробила свій вибір, враховуючи свій рівень фізичної підготовки, навиків, вміння і знань, виходячи не лише з покликання серця…

І ми цінуємо і підтримуємо цей її вибір!

Сьогодні українська армія є втіленням змін, які відбулися в суспільстві з 2014 року, прикладом волі українців до свободи та незалежності.

Жінки-воїни були протягом всієї історії людства. І воювали вони в найзапекліших війнах. Так, їх було не так багато, як чоловіків, але вони були, є і будуть. Жінки в Українській армії тому, що набагато сильніші, витриваліші й більш підготовлені за чоловіків. Ці дівчата є на передовій, в окопах і завжди готові до бойових завдань.

Коли говорять про жінок в армії забувають, що мова йде про дорослих і цілком придатних до служби особистостей, які зробили свідомий і розумний для себе вибір, але це вибір дорослої, свідомої людини.

Наразі, можемо твердо заявити, що в Україні є всі шанси на те, що саме армія може стати прикладом імплементації стандартів гендерної рівності в суспільстві.

Дорогі наші захисниці! Ми вітаємо Вас зі святом Днем захисника України! Прийміть наші щирі побажання здоров’я, щастя, миру і благополуччя!

Сєргєєва О.А.,
соціальний педагог
ДНЗ «Запорізьке ВПУ»