З майстерністю люди не народжуються, але здобутою майстерністю пишаються!

Від професійно-технічної освіти країна очікує підготовку робітничих кадрів. Робота професійно-технічного закладу розпочинається з мотивування учнів шкіл до вибору професії. Але окрім розповідей, як добре володіти тією чи іншою професією, дуже важливо довести сказане в процесі навчання. Саме це, для молодих педагогічних працівників продемонструвала майстер виробничого навчання І категорії ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» Кошеленко Наталія Вікторівна.

Наталія Вікторівна має великий стаж та досвід роботи майстром. Вже котрий рік поспіль здійснює підготовку учнів з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Є яскравим представником «золотого фонду педагогічних працівників» ліцею.

Без зайвих вагань запросила молодих педагогів ліцею на відкрите заняття з виробничого навчання 4 лютого 2016 року в групу І курсу. Тема уроку виробничого навчання: «Технічне обслуговування та ремонт електричних апаратів в схемі прямого пуску асинхронного двигуна». Тип уроку: урок формування складних умінь.

З майстерністю люди не народжуються, але здобутою майстерністю пишаються!Як і годиться творчій та ініціативній людині, Кошеленко Н.В. розпочала свій урок з епіграфу: «З майстерністю люди не народжуються, але здобутою майстерністю пишаються!». Вступний інструктаж було проведено на високому рівні, що слід було очікувати від майстра з педагогічним званням. Доцільно підібрано дидактичне та матеріально-технічне забезпечення уроку. Доречне поєднання «живого слова» майстра з мультимедійним матеріалом. Перевірено набуті раніше знання, відпрацьовані трудові прийоми, розібрано інструкційно-технологічну карту, розглянуті типові помилки під час виконання трудових операцій. Особлива увага зосереджена на охороні праці під час виконання основних вправ з теми. Було використано взаємоконтроль знань учнів та підведені підсумки за результатами роботи учнів протягом вступного інструктажу. Майстер виробничого навчання отримала щиру вдячність від молодих працівників за урок «педагогічної майстерності».

Згурська Т.В.,
методист
ДНЗ «Запорізький правобережний ПЛ»