«Використання інформаційних систем у навчальному процесі»

18 листопада 2015 року на базі ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» відбувся обласний семінар-практикум за темою: «Використання інформаційних систем у навчальному процесі» для викладачів інформатики, комп’ютерних дисциплін з професій «Обліковець», «Конторський службовець», «Секретар керівника (організації, підприємства, установи», «Адміністратор», «Оператор поштового зв’язку», «Агент з організації туризму», «Агент з постачання», «Оператор комп’ютерного набору», «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», «Оператор комп’ютерної верстки».

Координатором семінару виступила Лєвіна Наталія Віталіївна, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області. На семінарі були присутні викладачі, майстри виробничого навчання системи ПТНЗ.

У ході семінару були розглянуті питання:
1. Напрямок використання програмного забезпечення при викладанні предметів професійно-теоретичної підготовки навчального закладу ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище».
Виступила: Граур Ірина Вячеславівна, заступник директора з навчально-виробничої роботи.

2. Програмне забезпечення та принципи роботи при викладанні комп’ютерних дисциплін за допомогою комплексної системи автоматизації «Парус-Підприємство 7.40» для професій «Обліковець», «Конторський службовець», «Секретар керівника (організації, підприємства, установи)», «Адміністратор», «Оператор поштового зв’язку», «Агент з організації туризму», «Агент з постачання», «Оператор комп’ютерного набору», «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», «Оператор комп’ютерної верстки».
Виступив: Брильов С. І., кандидат економічних наук, викладач Державного навчального закладу «Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище».

3. Досвід викладання комп’ютерних дисциплін за допомогою програмних продуктів системи «1С:Предприятие 8» (рос.) для професій «Обліковець», «Конторський службовець», «Секретар керівника (організації, підприємства, установи)», «Адміністратор», «Оператор поштового зв’язку», «Агент з організації туризму», «Агент з постачання», «Оператор комп’ютерного набору», «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», «Оператор комп’ютерної верстки».
Виступила: Паржницька Дар’я Петрівна, викладач спеціальних дисциплін за професією «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних».

4. Використання сервісу для створення інтерактивних модулів (щодо участі в Науково-практичній конференції учнівської молоді в Internet-форматі 15 грудня 2015 року).
Виступила: Лєвіна Наталія Віталіївна, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

5. Загальні питання використання Єдиної Державної Електронної Бази з питань Освіти.
Виступив: Сидоренко Олег Анатолійович, викладач спеціальних дисциплін предметів професійно-теоретичної підготовки, адміністратор Єдиної Державної Електронної Бази з питань Освіти.

Цікавим, захоплюючим був виступ Петрова Андрія Миколайовича викладача ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», який розповів про використання системи управління навчанням Moodle як інтегрованої системи для створення персоналізованого навчального середовища.

Всі питання які розглядалися на семінарі були змістовними, як показує досвід використання інформаційних технологій та реалізація дозволяє викладачу надати учням інструмент пошуку, конструювання знань, розширити сферу самостійної роботи для різних видів учбової діяльності, індивідуалізація та диференціація процесу навчання за допомогою можливостей інтерактивного діалогу.

Всього на семінарі було присутньо близько 25 учасників, які відзначили цінність та актуальність отриманої інформації. Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Лєвіна Наталія Віталіївна висловила вдячність адміністрації і педагогічному колективу навчального закладу за допомогу у проведенні семінару.