Відкритий урок виробничого навчання з професії «Контролер-касир»

03 листопада 2015 року з метою впровадження в процес виробничого навчання нестандартних форм і методів роботи в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» було проведено відкритий урок виробничого навчання з професії «Контролер-касир».

Протягом уроку змагались учні двох команд «Еврика» і «Вища ліга», які використовували набуті знання при роботі на електронному контрольно-касовому апараті, демонстрували уміння і навички, професійні якості, вміння застосовувати теоретичні знання в професійній діяльності.

Метою відкритого уроку було:
– перевірка засвоєння знань, умінь, навичок учнів і закріплення знань і умінь з тем;
– розвиток інтересу до майбутньої професії, самостійності і відповідальності за результати роботи;
– розвиток професійних компетентностей;
– формування відчуття відповідальності за обрану професію;
– виховування вимогливості до себе та толерантного ставлення до інших.

Капітани команд Даяна Ашикова (команда «Вища ліга») і Кристина Годун (команда «Еврика») та члени їх команд гідно презентували себе, вітали журі та супротивників, відповідали на тестові питання.

Учасники команд підраховували суму здачі згідно з карткою-завданням, заправляли касову стрічку на швидкість, виконували згідно з інструкційною карткою касові операції, підраховували на швидкість і точність грошову виручку, розкладаючи зразки по купюрах, перераховуючи і складаючи грошовий опис.

Останнім завданням конкурсу на уроці виробничого навчання були картки-завдання з проблемними ситуаціями, які учні вирішували разом зі своєю командою і надавали відповіді.

Рефлексією уроку було підбиття підсумків конкурсу, де майстер надав оцінку засвоєнню учнями отриманих знань, вмінь, а учні мали змогу оцінити власний рівень розуміння та засвоєння навчального матеріалу, а також поділитись отриманим задоволенням від кінцевого результату.

Кінцевий результат конкурсу оголосили члени журі у складі:
– заступник директора з НВР – Граур Ірина В’ячеславівна;
– заступник директора з ВР – Хімченко Наталія Юріївна;
– методист – Кулинич Олена Анатоліївна;
– старший майстер в/н – Гармаш Валентина Іванівна;
– голова методичної комісії адміністративно-економічного напряму, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки – Стрілець Наталія Валеріївна.

Команда «Еврика» і «Вища ліга» отримали однакову кількість балів і обидві посіли почесне 1 місце.
На відкритий урок виробничого навчання учнями були розроблені електронні презентації, які були представлені у вигляді рефератів за темою «Реєстратори розрахункових операцій», буклетів за темою «Моя професія – контролер-касир».

Проведення нестандартних уроків з виробничого навчання розвивають мислення, кмітливість, збагачують уяву учнів, спонукають їх до пошуку, активізують при вивченні нового і закріпленні вже вивченого матеріалу.

Уроки з виробничого навчання у формі конкурсу професійної майстерності вимагають творчого підходу, більш детальної та кращої підготовки майстрів, але система таких уроків сприяє розвитку творчих здібностей учнів, виховує навички, дає високий ефект практичної спрямованості матеріалу, що, зрештою, приводить до глибокого розуміння предмета, зацікавленості ним.

Сєргєєва О.А.,
майстер виробничого навчання
ДНЗ «Запорізьке ВПУ»