Відкритий урок у ДНЗ «Токмацький професійний ліцей»

02 лютого 2016 року в рамках проведення атестації педагогічних працівників атестаційна комісіяВідкритий урок у ДНЗ «Токмацький професійний ліцей» ДНЗ «Токмацький професійний ліцей» відвідала відкритий урок виробничого навчання в групі учнів першого курсу, які навчаються за професією «кухар, кондитер». Урок за темою «Приготування вареників з різними видами начинки» проводила досвідчений майстер виробничого навчання II категорії Єременко Ірина Володимирівна. За типом даний урок був визначений як урок закріплення нових знань. Урок, за словами Ірини Володимирівни, можна вважати вдалим лише тоді, коли досягається його мета. «Чи досягла я поставленої мети?», – сказала майстер під час самоаналізу уроку, – стане зрозумілим лише після закінчення його практичної частини». Та членам атестаційної комісії, гостям і учням стало очевидним, що мета була досягнута.

Цікавим елементом уроку стала мотивація навчальної діяльності, бо учні ліцею з першого курсу стають учасниками виробничого процесу (в ліцеї налагоджено виробництво вареників). Актуалізація опорних знань була проведена таким педагогічним методом як бесіда, його використання в структурі уроку є повністю виправданим, тому що учні вже мають і теоретичні, і практичні знання з даної теми.

Під час формування нових професійних знань було з’ясовано харчову цінність борошна, поняття клейковини, послідовність приготування локшини і т.ін. Проводячи фронтальне опитування, майстер намагалася активізувати діяльність учнів на уроці, порушуючи перед ними проблемні та пошукові питання. При вивченні нового матеріалу Єременко І.В. поставила перед собою п’ять завдань, це допомогло спланувати їй другу частину уроку.

Як і кожного уроку, значна увага приділяється питанням охорони праці. Під час проведення уроку Ірина Володимирівна продемонструвала належне володіння методами і прийомами, показала як їх застосовувати у роботі своїм колегам. Кожним своїм уроком майстер стимулює позитивне ставлення учнів до обраної професії, широко застосовує міжпредметні зв’язки, диференційований та індивідуальні підходи.

За підсумками атестаційної комісії всі етапи уроку Відкритий урок у ДНЗ «Токмацький професійний ліцей»відповідали типу уроку, його дидактичній меті; всі види робіт, застосовані майстром виробничого навчання, були направлені на виконання поставлених завдань уроку.

Усім педагогам, які атестуються цього року, хочеться побажати таке: «Працюйте натхненно, самовіддано і творчо, і тоді вашу нелегку працю оцінять і учні, і колеги. Зерно, посіяне вами, обов’язково проросте у професійну компетентність учнів. Завдяки вам професійно-технічна освіта пишатиметься підготовленими професіоналами!».

Федорченко Н.В.,
заступник директора з НВР
ДНЗ «Токмацький ПЛ»