Вебінар «Впровадження ІКТ з використанням компетентнісного підходу при викладанні спец предметів: створення мультимедійних програм; створення Web-квесту; розробка уроку-квесту»

13 грудня 2018 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою «Впровадження ІКТ з використанням компетентнісного підходу при викладанні спец предметів: створення мультимедійних програм; створення Web-квесту; розробка уроку-квесту».

Анохіна Н.І., Солонцова О.В., викладачі ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти», на початку свого виступу звернули увагу, що новим етапом глобальної технологізації стала поява сучасних телекомунікаційних мереж та їх конвергенція з інформаційними технологіями. В даний час розширення інформаційного простору – основна тенденція суспільного розвитку, яка відповідає соціальному замовленню, тому потрібна постійна модернізація і пошук більш ефективних методів роботи в освіті.

У ході вебінару педагоги ознайомили учасників, як запланувати навчальні дії з Google Calendar, його можливості та переваги. Вважають, що викладач повинен мати уяву про оболонки дистанційного навчання та навели приклади платформ, які вони використовують в освітньому процесі: Moodle, Wix, Edmodo. На екрані візуалізували скріншот сторінки онлайн курсу «Слюсар з ремонту рухомого складу», який вони розробили на платформі Wix. І ця розробка зайняла 1 місце на Всеукраїнському конкурсу на кращий електронний освітній ресурс «Планета ІТ-2018».

Також розповіли про: сервіс Prezi.com, за допомогою якого можна створити інтерактивні мультимедійні презентації з нелінійної структурою; гіпертекстове середовище Wiki для збору і структурування письмових відомостей; Google Doc – безкоштовний мережевий офісний пакет, що включає текстовий, табличний редактор і службу для створення презентацій; сервіс Hot Potatoes – інструмент для створення веб-анкет всіх видів, від кросвордів і до вправ на заповнення пропусків у тексті; Surveymonkey – один з найпопулярніших сервісів для створення опитувань; Sumopaint – багатофункціональний додаток по редагуванню зображень онлайн; сервіс Easel.ly – для створення онлайн-інфографіки. Навели приклад створеної інфографіки «Сигнали на залізничному транспорті».

Ознайомили із своїми розробками: мультимедійною навчальною програмою «A journey in a passenger train», веб-квестом «Залізничний експрес», квест- уроком «Колісні пари рухомого складу».

Наприкінці вебінару учасники подякували спікерам за дуже актуальну інформацію та корисний виступ.

Презентація до вебінару