Вебінар «Роль бібліотеки у формуванні ключових компетентностей Нової української школи»

12 грудня 2018 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар для бібліотечних працівників закладів вищої освіти та закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему «Роль бібліотеки у формуванні ключових компетентностей Нової української школи». До заходу приєдналися 25 учасників.

У ході заходу презентовано досвід роботи бібліотекарів комунального закладу «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Запорізької обласної ради та ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище» щодо впровадження сучасних бібліотечних технологій, оригінальних виховних ідей, форм і методів для розвитку у здобувачів освіти ключових компетентностей.

Під час вебінару модератор заходу, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Мухіна Людмила Іллівна, у своєму виступі акцентувала увагу на роль бібліотеки у формуванні ключових компетентностей підлітків, відмітила основні елементи компетентнісного підходу, згадала, що таке компетентність та які компетентності належать до ключових і яким чином їх потрібно формувати бібліотечними засобами.

Спікер вебінару Писанець Вікторія Володимирівна, виконуюча обов’язки директора КЗ «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» ЗОР, у своєму виступі розповіла про проекти, які створюються і реалізовуються колективом бібліотеки для розвитку ключових компетентностей молоді: безкоштовні курси української мови Book-слем, всеукраїнська акція «Радіодиктант національної єдності», ерудит-кав`ярня «Мозкодром», субгрантовий проект «Я тебе чую», ток-шоу «Рівні серед рівних», обласний конкурс «Наша спадщина», квест «Свято Нептуна».

Спікер Удовіченко Наталія Едуардівна, завідуюча бібліотекою ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище» зосередила увагу на бібліотечних виховних заходах і технологіях, за допомогою яких формується загальнокультурна компетентність та інші компетентності здобувачів освіти у ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище»: «Час пізнавати світ, або Шляхами прочитаних книг», школа етики та етикету «Комільфо» та інші.

Учасники вебінару отримали матеріали: «Роль бібліотеки у формуванні ключових компетентностей Нової української школи», «Бібліотечні проекти у фокусі формування учнівських компетентностей», «Роль бібліотеки у формуванні ключових компетентностей учнів в умовах Нової української школи». Наприкінці вебінару учасники подякували спікерам за дуже актуальну інформацію та змістовні виступи.

Роль бібліотеки у формуванні ключових компетентностей(Мухіна Л.І.)

Формування ключових компетентностей учнів

Бібліотечні проекти (Писанець В.В.)