Вебінар «Національно-патріотичне виховання учнів ЗП(ПТ)О»
22 листопада 2018 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою «Національно-патріотичне виховання учнів ЗП(ПТ)О».
Попель О.А., викладач ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти», розпочав свій виступ словами В.О. Сухомлинського «Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується». Педагог наголосив, що патріотизм є нагальною потребою держави, якій необхідні національно свідомі громадяни, здатні забезпечити країні гідне місце в цивілізованому світі.
Олександр Анатолійович під час розповіді розкрив складові національно-патріотичного виховання учнів: громадянсько-патріотичне, духовно-моральне, військово-патріотичне. І більш детальніше зупинився на військово-патріотичному вихованні учнів ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти». Він розповів про компоненти військово-патріотичному виховання учнів: освітня, духовна, психологічна соціальна та фізична готовності.
В освітньому закладі в цьому напрямку педагогічними працівниками здійснюється наступна робота з учнями: бесіди, розповіді, зустрічі з ветеранами війни, військової служби, учасниками АТО; робота гуртків військово-патріотичного спрямування «Сокіл» («Джура»); співпраця з військовими, волонтерами, громадськими активістами; дні та місячники Захисника України, Дні пам’яті; військово-спортивні ігри, змагання, флешмоби; пошуково-краєзнавча робота.
На завершення вебінару спікер наголосив, що військово-патріотичне виховання є складовою розвитку особистості, а тому його необхідно проводити систематично, цілеспрямовано й наполегливо в освітньому процесі, в єдності всіх його складників, спільними зусиллями педагогічного колективу, сім’ї, громадських організацій та об’єднань, військових районних комісаріатів, ветеранами Збройних Сил України та учасниками АТО.
Презентація “Національно-патріотичне виховання учнів ЗП(ПТ)О” (Попель О.А.)