Вебінар «Формування екологічної компетентності випускника через розвиток критичного мислення»

14 листопада 2019 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою
«Формування екологічної компетентності випускника через розвиток критичного мислення».

Оксана Павлова, методист ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» на початку свого виступу звернула увагу учасників вебінару на основні глобальні екологічні проблеми світу: дефіцит основних ресурсів, підвищення концентрації вуглекислого газу, зникнення рідкісних рослин і тварин, процес спустелювання, деградація земель. Пані Оксана наголосила, що особистість, яка володіє екологічною компетентністю здатна приймати рішення, проявляє екологічну культуру у довкіллі та здійснює вплив на його стан довкілля, вирішує життєві ситуації.

Тому, вона з колегами вирішили провести опитування серед здобувачів освіти закладу освіти та визначити рівень екологічної компетентності учасників освітнього процесу. В опитуванні брали участь здобувачі освіти чотирьох груп з професій: «Електрогазозварник», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Кухар. Кондитер», «Машиніст крана металургійного виробництва». З результатами анкетування педагог ознайомила колег під час вебінару за допомогою діаграм на слайдах презентації. Учасники опитувань із задоволенням взяли участь у заході та чекали  узагальнення відповідей на питання.

Пані Оксана підвела підсумок вебінару такими словами: «На думку багатьох сучасних науковців, у екологічній освіті наголос необхідно робити не на оцінюванні знань законів природного середовища, а на рівні екологічної вихованості, екологічної відповідальності здобувачів освіти».