Учнівська конференція з математики «Математичні константи»

24 листопада 2015 року у рамках дня Знань пройшла перша загальноліцейна учнівська конференція з математики «Математичні константи». Мета проведення конференції: популяризація математики, розширення світогляду, стимулювання в учнів допитливості, заохочення до читання додаткової літератури з математики. У роботі конференції брали участь учні І і ІІ курсів.

Були заявлені такі константи: π- «лудольфове число», е – число Ейлера, f – ”золота пропорція”, число Гугол, число 13.

Доповідачам був наданий регламент – 5 хвилин, за цей час вони мали довести, що заявлена константа є найбільш популярна, корисна, цікава, таємнича. Виступ супроводжувався показом презентацій і постерів.

У роботі конференції брали участь незалежні експерти, які мали право припинити доповідь, якщо докази перевищували регламент. Команда опонентів, мала право задавати питання і вносити поправки, роботу конференції висвітлював представник преси, також працював рекламний агент, який проводить рекламну акцію «Математика – це мова науки».

Значення математики зараз безперервно зростає. У математиці народжуються нові ідеї та методи. Все це розширює сферу її застосування. Зараз вже не можна назвати таку сферу діяльності людей, де математика не відігравала б важливої ролі. Вона стала незамінним знаряддям у всіх науках про природу, в техніці, в суспільствознавстві. Навіть юристи та історики беруть на своє озброєння математичні методи. Сподіваюсь, що учням нашого ліцею математика також стане у пригоді .

Корх Г.Г.,
викладач математики
ДНЗ “Мелітопольский ПЛ”