Участь Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області у Сьомій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіті – 2016»

17-19 березня 2016 року Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області взяв участь у Сьомій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2016», яка проходила у Київському Палаці дітей та юнацтва. Також за підтримки НМЦ ПТО у Запорізькій області участь у виставці взяли 11 професійно-технічних навчальних закладів області.

На стенді були представлені методичні рекомендації методистів центру, професійно-технічних навчальних закладів області, електронні носії з напрацюваннями ПТНЗ за 2016 рік, друкована та рекламна продукція. ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» презентував широкий спектр досягнень, творчі здобутки педагогічного колективу, досвід експериментальної та інноваційної роботи. ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» та ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» теж представили свої напрацювання та рекламну продукцію.

На урочистому відкритті виставки відбулось нагородження переможців рейтингового виставкового конкурсу з номінацій «Лідер вищої освіти України», «Лідер міжнародної діяльності», «Лідер наукової та науково-технічної діяльності», «Лідер післядипломної освіти України», «Лідер професійно-технічної освіти України»

Від Запорізької області Гран-Прі в номінації «Лідер професійно-технічної освіти України» нагороджено ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей».

Під час роботи виставки відбулось нагородження лауреатів конкурсу з тематичних номінацій: «Міжнародна співпраця як невід’ємна складова інноваційного розвитку національної освіти та науки», «Інноваційні форми розвитку професійної компетентності педагогічних працівників у закладах освіти», «Модернізація професійної освіти України», «Психосоціальна підтримка дітей і молоді, що знаходяться в складних життєвих обставинах», «Пошуково-дослідницькі підходи у вивченні навчальних предметів, дисциплін в умовах становлення інформаційного суспільства», «Інновації закладів освіти у роботі з молоддю в позанавчальний час», «Використання комплексу сучасних засобів ІКТ, програм і рішень для підвищення якості освіти». Від системи професійно-технічної освіти Запорізької області золотими медалями були нагороджені:

ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей»;
ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»;
ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти»;
ДНЗ «Молочанський професійний аграрний ліцей»;
ДНЗ «Василівський професійний ліцей»;
Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Вручення нагород відбулось на головній сцені Палацу.

За презентацію досягнень і впровадження педагогічних інновацій у національний освітній простір дипломами були нагороджені:
ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»;
ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище»;
ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»;
ДНЗ «Токмацький професійний ліцей»;
ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей»;
ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей»;
ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»;
ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти»;
ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю»;
ДНЗ «Молочанський професійний аграрний ліцей»;
ДНЗ «Василівський професійний ліцей»;
Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

В рамках виставки 18 березня відбувся семінар Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України та відділу професійної освіти і тренінгів Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України «Формування сучасного освітнього середовища професійно-технічного навчального закладу». Директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Олександр Паржницький та викладачі ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Ганна Захаренко та Олена Єговцева виступили з доповіддю «Впровадження іноземної лексики при вивченні предметів професійної підготовки для професій машинобудівного профілю з метою формування сучасного конкурентноспроможного кваліфікованого робітника», супроводжуючи її сучасними презентаціями. Особливу зацікавленість в учасників семінару викликав виступ Олени Єговцевої, який прозвучав англійською мовою.

Участь у виставці «Сучасні заклади освіти – 2016» – це позитивний досвід для профтехосвіти Запорізької області, прекрасна можливість продемонструвати інноваційні досягнення та напрацювання професійно-технічних навчальних закладів. Дякуємо за активну участь у виставці та сподіваємось на подальшу співпрацю.