Участь ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» у фіналі обласного військово-спортивного конкурсу «Призовник – 2014»

На підставі рішення Запорізької обласної ради від 24.11.2011р. №10 «Про обласну програму патріотичного виховання молоді на 2012-2016 роки» 26 вересня 2014 року на базі військової частини А-1978 було проведено фінал обласного військово-спортивного конкурсу для трудової та студентської молоді «Призовник 2014», в якому взяли участь 17 команд, з яких 3 команди – трудова молодь і 14 команд студенти ВНЗ, коледжів області. Профтехосвіта Запорізької області була представлена ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник».

Організаторами конкурсу виступили Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької облдержадміністрації спільно з КЗ «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради.

Право на участь у змаганнях мала молодь призовного віку від 18 до 25 років.

Змагання проходили з 8 дисциплін:

  • конкурс строю та пісні;
  • спеціальний крос (біг учасників у бронежилетах);
  • неповне розбирання та збирання автомату Калашникова (АКС-74);
  • виконання нормативів у засобах захисту органів дихання (ПГ-5);
  • змагання зі стрільби  у електронному тирі в/ч А-197;
  • підтягування у бронежилеті (вагою-10 кг);
  • військово-прикладна естафета;
  • домедична допомога в умовах бойових дій.

До складу команди ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» увійшли учні 1-го, 3-го та 4-го курсів, яким вже виповнилось 18 років. Хлопці готувались до змагань такого рівня з почуттям високої відповідальності та патріотизму, проявляючи при цьому уміння та ініціативу. Для них це був перший серйозний іспит на фізичне, емоційне навантаження в умовах сучасних вимог до майбутніх захисників Вітчизни і присутності, пліч – опліч, серйозних суперників, які вже мали досвід участі в змаганнях такого рівня. Незважаючи на недостатність часу для підготовки, а готувались вони в стінах училища (на спортивному майданчику, обладнаному стройовому плацу, в кабінеті «Захист Вітчизни») під керівництвом викладача предмету «Захист Вітчизни» підполковником запасу Лопуховим Вадимом Рудольфовичем, хлопці показали високі результати. Так учень Тумановський Д.О. посів 4 місце в особистому заліку з розбирання та збирання АКС-74, учень Іванцов В.В. влучно стріляв, не маючи жодного промаху при виконанні вправи на військово-прикладній естафеті. Всі учасники команди показали високу згуртованість, товариськість, вміння працювати однією командою.