У Запорізькій області запроваджено проект «Протидія торгівлі людьми та молоддю України»

4 листопада 2016 року на базі ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей» відбулася презентація проекту Громадської правозахисної організації «Егіда-Запоріжжя».

Організаторами заходу виступили:

Громадська правозахисна організація «Егіда-Запоріжжя» та Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Відкрила семінар Грищенко Наталія Петрівна, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Шостак Антоніна Петрівна, Голова Громадської правозахисної організації «Егіда-Запоріжжя», привітала присутніх та розповіла про важливість запровадження проекту «Протидія торгівлі людьми та молоддю України», який реалізується за підтримки Уряду Канади.

Руденко Василина Раїмівна, директор ДНЗ «Запорізький професійний будівельний ліцей», розповіла про перспективи розвитку навчального закладу в сучасних умовах.

На заході були присутні методисти Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, заступники директорів, вихователі гуртожитків, практичні психологи, соціальні педагоги та учні професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області.

Проектом передбачається проведення освітніх заходів серед учнів, які проживають у гуртожитках професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області. Під час реалізації проекту буде проводитись інформаційно-просвітницька робота щодо підвищення обізнаності учнів з безпечної міграції та працевлаштування, а також навчання вихователів гуртожитків і лідерів учнівського самоврядування як тренерів з питань запобігання торгівлі людьми.

Завдання проекту – зміцнення потенціалу вихователів гуртожитків, молодих активістів, учнів ПТНЗ через навчальні й просвітницькі заходи та розвиток їх активності і навиків стосовно протидії торгівлі людьми, безпечної міграції та працевлаштування.

У межах реалізації проекту передбачено проведення чотирьох одноденних тренінгів «Школи тренерського потенціалу» для вихователів гуртожитків та молодіжних активістів. З них два – у м. Запоріжжя, два – в містах районного значення Запорізької області. Програма Школи та методологія визначені з урахуванням специфіки учнів ПТНЗ та основної тематики Школи. Буде навчено 33 пари тренерів (вихователь та учень).