У КЗ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» відбулася презентація книги «З Україною в серці»

11 квітня 2017 року у лекційній залі КЗ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» відбулася презентація книги «З Україною в серці». Автор – народний депутат України першого скликання, депутат Запорізької обласної ради семи скликань (1981-2002 роки), заступник та перший заступник голови Запорізького облвиконкому (1981-1992 роки), заслужений економіст України, член Національної спілки журналістів України Олександр Федорович Білоусенко.

7 лютого Олександру Білоусенку виповнилося 80 років. Народився 7 лютого 1937 року, в селі Успенівка, Бердянського району, Запорізької області, в сім’ї селян. Українець, освіта вища, інженер-механік, закінчив Мелітопольський інститут механізації сільського господарства. Він все своє життя працював на Запоріжжі, обіймав керівні посади. Відомий своєю непохитною громадянською позицією щодо української мови, не зраджував їй навіть за радянських часів.

На презентації зібралися громадські діячі, викладачі, студенти вищих навчальних закладів, учні професійно-технічних навчальних закладів та шкіл-інтернатів м. Запоріжжя.

На початку заходу гостя привітали: Захарчук Віктор Миколайович, заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації; Турченко Федір Григорович, український історик та громадський діяч, завідувач кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету.

Захарчук Віктор Миколайович розпочав зустріч такими словами: «Книга «З Україною в серці» про нашу з Вами долю, роздуми Олександра Федоровича Білоусенко про рідну Україну, про її минуле і сьогодення». Відмітив, що автор більш, ніж 1000 примірників своєї книги безкоштовно передав до бібліотек навчальних закладів та публічних бібліотек міста Запоріжжя і Запорізької області.

Олександр Білоусенко розповів присутнім на заході про своє походження, про історію свого роду та закликав присутніх не бути байдужими до минулого своєї родини.

Автор книги наголосив на величезному значенні рідної мови протягом усього життя людини, на важливості збереження та розвитку мови як основного чинника національної ідентичності.

До книжки увійшли статті Олександра Білоусенка 2011-2016 рр. Автор пояснює назву так: «Все, що в ній написано, я пропустив крізь своє серце». Наприкінці зустрічі почесний гість подякував присутнім за небайдужість та закликав пам’ятати, що Україна – незалежна держава і ті, хто в ній живе, повинні поважати її історію, її предків, її мову, а також висловив сподівання, що друковане слово сприятиме формуванню у учнів та студентів патріотизму, гордості та відповідальності за свою державу. Адже знання свого коріння – то важлива умова патріотизму.

Тож будемо дбати про свою рідну українську мову, про свою Україну.

Мухіна Л.І.,
методист НМЦ ПТО
у Запорізькій області