Тренінг на згуртованість

17 лютого 2017 року в ДНЗ «Чубарівський професійний аграрний ліцей» студенткою факультету практичної психології Української інженерно-педагогічної академії (м. Харків) Мащонок Анастасією Олегівною було проведено тренінг на згуртованість учнівського колективу.

Заняття розпочалося із вправи «Символ-драма», під час якої Анастасія занурила у трансовий стан, щоб вони мали змогу краще розібратися у собі, у поглядах на своє життя і своє оточення.

Наступною вправою був «Східний ринок», де кожний учень на п’ятьох картках написав своє ім’я, а потім картки навмання розібрали інші. Завданням кожного було повернути свої картки назад. Кожен виявляв свою тактику і підходи: хтось застосовував своє вміння домовлятися, хтось отримував картки хитрістю, а хтось просто чекав, коли його картку принесуть йому інші. Ця вправа виявила вміння учнів спілкуватися і домовлятися між собою.

Вправа «Аркуш за спиною» дала змогу дізнатися учням, що думають про них інші, не знаючи хто саме і що пише на його аркуші. Приємно, що на жодному аркуші не було негативних характеристик.
Ще одним завданням була вправа «Перейти місток», яка виявила, хто з учнів готовий до самопожертви, а хто шукає компроміс у вирішенні проблем.

І на останок вправа «Молекули» дала змогу учням порухатися, потриматися за руки, пообійматися і цим ще більше згуртувати колектив.

Після тренінгу всі учні були задоволені та розійшлися з піднесеним настроєм. Дякуємо Анастасії за цікавий тренінг і сподіваємося на подальшу співпрацю.

Павелко В.Ю.,
викладач
ДНЗ «Чубарівський ПАЛ»