Сучасні навчання для учнів та вчителів

Ні для кого не секрет, що вчителі вчаться не менше, а може і більше, за своїх учнів. Ми постійно шукаємо відповіді на питання, що нас турбують, оновлюємо свої знання з предметів, вивчаємо нові методики та технології, ділимося досвідом щодо покращення навчання і так далі. Цей перелік можна продовжувати безкінечно. Тож нічого дивного в тому, що 10 січня 2019 року викладачі методичної комісії суспільно-гуманітарної підготовки зібралися на чергове засідання для обговорення завжди актуального питання «Як зробити навчання ефективним?». Дійсно, не дивно, але було дещо незвичайне. А саме, те, як це питання вирішували.

Викладачі Крютченко О.О. та Бородай І.П. запропонували колегам розібратися в цьому питанні та ознайомитися із сучасними методиками навчання під час воркшопу, участь в якому дозволяє кожному з присутніх активно навчатися та навчати інших, ділитися власним досвідом, разом визначати причини проблеми та знаходити шляхи її вирішення. Адже інтерактивність навчання є найкращим способом засвоєння необхідних знань та навичок, тож і опановувати новітні методики краще через ці самі методики. Організатори воркшопу поділилися з колегами отриманими на семінарах для викладачів іноземної мови знаннями про застосування таких прийомів роботи з групою як айс-брейкер (ice-braker – криголам) та ворм-ап (warm-up – розігрів) для створення сприятливої атмосфери взаємодії на уроці. Працюючи в парах, малих групах, перемішуючись, індивідуально та всі разом, викладачі опрацювали різноманітні вправи, відчули на собі захопливість роботи при активній комунікації та кооперації, можливості рухатися кабінетом, обирати співбесідника для виконання завдання. Атмосфера співпраці, яка швидко утворилася в групі, сприяла обміну досвідом та міркуваннями. Звичайно, звичка не сприймати все на віру та критично підходити до нової інформації, спровокували певні дискусії та обговорення, які продовжилися пошуком шляхів застосування нових знань на своїх уроках. Учасники воркшопу навчилися застосовувати та створювати QR-коди, як одну з форм завдань, що може підвищити зацікавленість учнів в навчанні. Обговорили та визначили основні ознаки та переваги учнецентрованого навчання, що є пріоритетним в концепції НУШ.

Фідбек (feedback – зворотній зв’язок) наприкінці заходу дав зрозуміти, що така форма навчання є дійсно ефективною, бо кожен вийшов збагаченим не тільки інформаційно, але й з чітким уявленням, ЯК це робити, ЯК це працює, ЩО відчуваєш під час такої роботи, що дає можливість спрогнозувати, як зреагують учні, чого навчаться.

І, мабуть, найважливіший показник ефективності – це гарний настрій та усміхнені, радісні обличчя колег, які замість нудної лекції отримали задоволення у грі і, навіть, не помітили, як пролетів час!

Дякую Бородай І.П. та всім учасникам за співпрацю!

Крютченко О.О.,
голова МК суспільно-гуманітарної підготовки, викладач англійської
ДНЗ «Мелітопольське ВПУ»