Створення сучасного освітнього середовища в закладі професійної освіти

24 вересня 2020 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області на сервісі Zoom у режимі онлайн проведений семінар методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Створення сучасного освітнього середовища в закладі професійної освіти».

Олександр Паржницький, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області привітав учасників семінару та проінформував присутніх, що в області впроваджується проєкт «Модернізація системи професійно-технічної освіти для потреб регіонального ринку праці», який має на меті осучаснення підходів до навчання здобувачів освіти при отриманні професій. Також відмітив, що робота методистів Центру з використанням сучасних методів та засобів навчання є дуже важливим кроком оновлення змісту освітніх програм особливо з тих професій, які затребувані в Запорізькому регіоні. Позитивно оцінив досягнуті результати методистів Центру в умовах дистанційної роботи та дистанційного навчання.

Наталія Нідерман, методист НМЦ ПТО, познайомила присутніх із результатами моніторингового дослідження методичної роботи у ЗП(ПТ)О за 2019-2020 навчальний рік, рекомендувала для виконання освітніх програм за минулий навчальний рік приділити більше уваги повторенню вивченого матеріалу, запровадити коригуюче навчання.

Софія Суєтова, методист ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей», зосередила увагу учасників на актуальності формування освітнього середовища в умовах реалізації компетентнісного підходу, технології роботи, що передбачала: визначення компонентів освітньо-розвивального середовища,  створення моделі освітньо-розвивального середовища на засадах інноваційних технологій, забезпечення управлінсько-організаційного, педагогічного та методичного супроводу щодо створення освітньо-розвивального середовища ліцею.

Вікторія Коваленко, методист ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти», вдало презентувала сучасне освітнє середовище закладу, досвід роботи педагогічного колективу щодо впровадження новітніх технологій.

Карантин і дистанційне навчання стали викликом для всіх учасників освітнього процесу: педагогів, адміністрації, здобувачів освіти та їхніх батьків.

Складно було організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати й мотивувати педагогічних працівників і здобувачів освіти, давати раду технічним проблемам.

Олена Кулинич, заступник директора з навчально-методичної роботи ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», професійно, чітко висвітлила питання організації дистанційного навчання під час запровадження загальнонаціонального карантину, детально розповіла про роботу педагогічного колективу щодо опанування сучасних технологій навчання.

Змістовною, креативною була презентація Наталії Єрмоленко, методиста ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту», про запроваджене дистанційне навчання, створені сайти викладачів, взаємодію педагогів і здобувачів освіти.

Лілія Варварин, методист ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей», наголосила на ефективному використанні сучасних сервісів електронної комунікації, реалізації індивідуальної освітньої траєкторії педагогічних працівників.

Наталя Осіна, методист НМЦ ПТО, надала вичерпну інформацію про дистанційне навчання у НМЦ ПТО, організацію дистанційного навчання у закладах освіти, запропонувала платформи та сервіси для подальшого опанування і використання у роботі.

Про необхідність освіти впродовж життя як визначальної умови професійної самореалізації педагога емоційно, із захопленням доповідала Ганна Бут, викладач ДНЗ «Мелітопольський професійний аграрний ліцей», фіналістка номінації «Вчитель громадянської освіти» GTPU 2020. Ганна Вікторівна презентувала власні розроблені ігри для уроків, методику їх застосування.

Цікавим, насиченим був виступ Зої Шелухіної, Людмили Панасенко, методистів ДНЗ«Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти», які ділилися досвідом створення освітнього середовища в закладі професійної освіти, підкреслили досягнення, плідну роботу педагогічного колективу.

Олена Солонська, методист ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей», зосередила увагу на професійному навчанні здобувачів освіти, їх здобутках, участі у фестивалях інших міст, всеукраїнському фестивалі «Сталева хвиля».

На завершення Наталія Нідерман подякувала спікерам і учасникам семінару за активність, доброзичливу атмосферу, конструктивний діалог, позитивні емоції, побажала творчої наснаги та натхнення, успіхів на освітянській ниві.

Презентація Л. Бут “Самоосвіта”

Презентація Варварин Л.Р.

Презентація Єрмоленко Н.В.

Презентація Кулинич О.А.

Презентація С.Суєтова