Семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи ПТНЗ області з представниками правоохоронних органів та Служб у справах дітей

24 лютого 2016 року на базі ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» проведено семінар-практикум на тему «Попередження негативних проявів у молодіжному середовищі. Організація соціально-правового захисту учнівської молоді». На семінарі були присутні заступники директорів з виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів, спеціалісти Служб у справах дітей, представники правоохоронних органів, державних структур та громадських організацій.

Про перспективи розвитку навчального закладу в сучасних соціально-економічних умова, організацію навчально-виховного процесу та соціального захисту учнівської молоді розповів Кондратьєв Ігор Іванович, директор ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище».

Прийменко Галина Володимирівна, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки облдержадміністрації розповіла про роль навчального закладу у забезпеченні соціальної підтримки доступу учнівської молоді до якісної професійної освіти і навчання, зупинившись також на питанні стану дитячого травматизму, попередження суїцидальної поведінки серед учасників навчально-виховного процесу та порядку працевлаштування випускників з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виплат допомоги при працевлаштуванні.

Про стан, організацію та профілактику негативних проявів та девіантної поведінки серед учнівської молоді присутніх ознайомив Ульяненко Костянтин Володимирович, старший інспектор молодіжної превенції Шевченківського відділення поліції Ленінського відділу поліції Головного Управління Національної Поліції в Запорізькій області, старший лейтенант поліції.

Побельона Інна Василівна, заступник начальника Служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради та Заєзжай Тетяна Станіславівна, завідувач сектором опіки, піклування та усиновлення Служби у справах дітей Запорізької облдержадміністрації розповіли про забезпечення законних прав дітей на якісну професійну освіту і навчання, організацію та забезпечення соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Запорізькій області та зупинились на таких форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування як дитячий будинок сімейного типу та прийомна сім’я.

Шостак Антоніна Петрівна, голова правління Запорізької обласної правозахисної громадської організації «Егіда – Запоріжжя» проінформувала заступників директорів з виховної роботи щодо реалізації проекту «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування», метою якого є підвищення рівня обізнаності молоді, що навчається в професійно-технічних навчальних закладах, щодо явища торгівлі людьми, попередження його і формування навичок безпечної трудової міграції та реалізації в межах проекту навчання в «Школі молодого лідера».

По закінченню семінару учасники мали змогу переглянути позакласний захід «Перший крок у професійне майбутнє», що підготували учасники агітбригади «ПІКАЛО» ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» в рамках проведення «Дня відкритих дверей» у навчальному закладі.

На семінарі-практикумі була проаналізована сумісна діяльність професійно-технічних навчальних закладів, Служб у справах дітей та правоохоронних органів, визначені перспективи подальшої роботи.