Семінар-практикум заступників директорів з навчальної роботи, методистів ПТНЗ області

12 листопада 2014 року на базі Державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» проведений семінар-практикум заступників директорів з навчальної роботи, методистів на тему «Інформаційно-комунікаційні технології навчання: досвід впровадження у навчально-виробничий процес».

З вітальним словом до присутніх звернувся Олександр Паржницький, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області, який надав інформацію про пріоритетні напрямки роботи центру, акцентував увагу на ліцензуванні та атестації навчальних закладів, результативній участі ПТНЗ Запорізької області у форумі «Інноватика в сучасній освіті».

Олександр Олійник, директор ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище», детально розповів про сучасні тенденції розвитку навчального закладу, презентував власний фільм про організацію навчально-виховної роботи в училищі.

Методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Наталія Нідерман зосередила увагу на виставковій діяльності ПТНЗ як важливому напрямі з пропагування престижності робітничих професій, представила роботи навчальних закладів – учасників Шостого Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті», надала рекомендації щодо написання і оформлення конкурсних методичних матеріалів.

Заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» Ольга Краєвська наголосила на важливості запровадження інформаційно-комунікаційних, сучасних виробничих технологій, інноваційних підходів до навчання як складових підвищення якості професійної освіти.

На високому методичному рівні провела відкритий урок з економіки «Безробіття та зайнятість трудових ресурсів» викладач Ірина Марченко. Уміло продумані етапи уроку з використанням комп’ютерних технологій, правильність добору матеріалу сприяли свідомому засвоєнню теми, розвитку логічного мислення, зв’язного мовлення учнів, інтересу до навчання.

Зосереджено, з цікавістю слухали учасники семінару виступ Наталі Ільченко, заступника директора з навчальної роботи ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище», яка надала практичні рекомендації щодо організації дистанційного навчання, створення власних блогів.

Учасники семінару мали можливість переглянути фільм про особливості реалізації принципів толерантності на уроках виробничого навчання, який представила Олена Кур’ян, майстер виробничого навчання ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище».

По закінченню семінару-практикуму на запити методистів навчальних закладів була надана консультативно-методична допомога з окремих напрямків організації навчально-виробничого процесу.